Китай почав готуватися до кібервійни зі США

Американські військові аналітики очікують китайських кібератак на Пентагон. Вже зараз хакери спричиняють у США збитки на десятки мільярдів доларів.

Китайський уряд активно працює над створенням шпигунських комп'ютерних мереж та готується до кібервійни зі США, упевнені фахівці з консультативної групи конгресу США.

Згідно зі звітом аналітиків з військово-промислової компанії Northrop Grumman, останнім часом збільшилася активність китайських хакерів. Це може свідчити про те, що влада КНР сконцентрували свої зусилля на кібершпигунстві.

Експерти очікують, що атаки можуть бути націлені на мережі і бази даних Пентагону, а дані, які зможуть добути китайські хакери за замовленням уряду, будуть використані як в мирний час, так і у разі виникнення військового конфлікту зі США.

Як приклад у документах викладені результати розслідування кібератаки на американську державну компанію (її назву не уточнюють, Northrop Grumman називає її "фірмою, зайнятою у сфері високих технологій"), в результаті якої уряд США зазнав втрат інтелектуальної власності на декілька мільйонів доларів.

Зловмисники, які організували атаку, налагодили складну схему передачі даних, за допомогою якої вони пересилали на сервери замовників секретну інформацію.

Згідно зі звітом, щорічно в результаті подібних нападів із США зникає інтелектуальна власність на суму від 40 до 50 млрд доларів.

Як стверджують аналітики, хакери знали наперед, що саме вони збираються викрасти, при цьому витік інформації був настільки масштабним, що назвати цю операцію витівками компаній-конкурентів просто неможливо.

"Абсолютно ясно, що у цієї атаки була конкретна мета – добути матеріали, що стосуються новітніх оборонних технологій США. Без сумнівів, ця операція була замовлена владою",- заявив Ларрі Вортцель, голова консультативної групи і колишній американський аташе в Китаї.

Автори звіту упевнені, що за цією і деякими іншими подібними атаками не можуть стояти розрізнені групи хакерів. Враховуючи, що майже всі знайдені сліди зловмисників ведуть на китайські IP-адреси, експерти з безпеки дійшли висновку, що замовником злочину є уряд КНР.

Як відомо, боротьба з кіберзлочинністю є для чинної адміністрації США одним з пріоритетних завдань. Нещодавно Пентагон створив "кібервійсько" – спеціальний підрозділ, який опікується безпекою високотехнологічних систем.

У жовтні Міністерство національної безпеки США оголосило про початок програми з набору співробітників до цієї спецслужби. Протягом подальших трьох років на роботу планують найняти тисячу експертів з безпеки.

Читайте також:

У США розпочався набір персоналу кібервійськ

Китайські кібершпигуни вкрали документи Далай-лами

Пентагон оголосив про створення Кібервійська

Хакери викрали креслення суперсекретного американського винищувача

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: