Китай визначив найсильніші армії світу: Росія увійшла до трійці

Китайці вважають російську армію третьою по потужності, але вони все одно сильніші.

Аналітики Китайської академії соціальних досліджень (КАSS) визначили трійцю найпотужніших армій світу.

На перше місце в цьому рейтингу автори "жовтої книги" по світовій економіці і міжнародному розвитку КАSS поставили США. На другому місці значиться Китай. На думку фахівців, російська армія теж входить в трійку лідерів, але займає останнє місце.

Китайські аналітики оцінюють військову потужність США в 90,08 балу за шкалою, що складається з 100 балів. За оцінками авторів документа, для Китаю цей показник складає 33,3 пункту, для Росії - 31,08.

Як заявив директор Інституту світової економіки і міжнародної політики КАSS Лі Шаоцзюнь, коментуючи дані "жовтої книги", головна причина, по якій Китай займає таку високу позицію в даній сфері, - велика кількість військ і зброї.

За даними експертів, чисельність китайської армії складає 2,25 млн чоловік. У армії США налічується всього 1,5 млн чоловік, проте вона володіє сучасним високотехнологічним озброєнням, якого немає ні у Китаю, ні у Росії.

Як відзначають аналітики, Росія потрапила в трійку лідерів за загальною чисельністю озброєнь. Так, в російській армії налічується більше 22,8 тис. танків, тоді як у Китаю і США таких машин всього по 8 тисяч.

Китайський високопоставлений військовий Сюй Гуані заявив, що, на його думку, буде доцільніше все ж таки поставити Китай після Росії.
 

Як повідомлялося раніше, народно-визвольна армія Китаю за два-три найближчі роки повинна скоротитися на 700 тисяч людей.

Скорочення пройде в рамках реформи, мета якої - зробити китайську армію сучасною і високотехнологічною.

В той же час сенат США затвердив військовий бюджет країни на 2010 рік у розмірі 636 млрд доларів.

Читайте також:

Сенат США затвердив військовий бюджет у 636 млрд доларів

На озброєння ВПС США надійдуть 2200 приставок Sony PlayStation

Італія: ЄС потрібна єдина армія для захисту від Китаю і США

Китай скоротить армію на 700 тисяч військових

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: