Китай вводить санкції проти американських компаній, що постачали зброю Тайваню

Після розриву військових зв'язків, Пекін офіційно заявив про введення санкцій проти американських компаній-постачальників зброї Тайваню.

Намір Вашингтона продати Тайваню партію зброї на 6,4 млрд доларів поставив США і Китай на межу дипломатичного конфлікту.

В п'ятницю, 29 січня адміністрація Сполучених Штатів повідомила Конгрес про намір поставити Тайваню велику партію сучасного озброєння на загальну суму 6,4 мільярда доларів.

Вашингтон має намір продати острову, який КНР вважає своєю провінцією, 60 бойових вертольотів Black Hawk UH-60M, 114 зенітний-ракетних комплексів Patriot PAC-3, 12 протичовнових ракет Harpoon Block II, 2 мінний-пошукових корабля класу Osprey і вдосконалену командну систему Po Sheng ("Широка перемога"), розроблену спеціально для потреб тайваньських військових.

На днях Пекін оголосив про розрив військових зв'язків з Пентагоном. "Не дивлячись на багаторазові протести Китаю американська сторона ухвалила помилкове рішення про продаж зброї Тайваню...", - говориться в заяві зовнішньополітичного відомства КНР.

Рішення США продати партію зброї Тайваню було назване грубим втручанням у внутрішні справи Китаю, а також серйозною загрозою для національної безпеки країни. Глава МЗС КНР Ян Цзечі заявив, що "США повинні якнайскоріше відмінити це помилкове рішення".

Того ж дня до МЗС КНР був викликаний посол США в Пекіні Джон Хантсмен, якому вручили ноту протесту з перерахуванням списку заходів у відповідь на недружні дії. Перш за все Пекін оголосив про заморожування військових зв'язків з Пентагоном.

Окрім політичних заходів, було оголошено про введення безпрецедентних санкцій проти американських компаній, що брали участь в операції, серед яких такі гіганти, як Boeing, United Technologies і Lockheed Martin.

Підосновою конфлікту, на думку спостерігачів, є демонстративне небажання керівництва КНР допомагати США в боротьбі проти Ірану - одного з найбільших постачальників нафти до Китаю.

Читайте також:

Китай пригрозив американським компаніям економічними санкціями

Китай розірвав військову співпрацю зі США

США продадуть Тайваню зброї на 6 мільярдів доларів попри волю Китаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: