Китай забирає донорські органи в засуджених до смерті

"Камери смертників" у Китаї є основним джерелом донорських органів. Чиновники намагаються змінити ситуацію.

У Китаї більшість донорських органів "отримують" від страчених арештантів. За даними експертів, від засуджених надходять від 65% до 90% усіх донорських органів в країні.

Заступник міністра охорони здоров'я Китаю назвав таку ситуацію неприйнятною і закликав розвивати посмертне донорство органів серед пересічних громадян.

Щоб змінити ситуацію, влада почала вести серед населення пропаганду донорства. Китайські чиновники і Червоний Хрест організували нову національну структуру, повідомляє газета China Daily.

Тестування нової системи почалося 25 серпня в китайських провінціях Ляонін, Чжецзян, Гуандун, Шаньдун і Цзянсі, а також в містах Тяньцзінь, Шанхай, Сямінь, Нанкін і Ухань.

В рамках розробленої програми співробітники Червоного хреста відповідають за залучення громадян для посмертного донорства, реєстрацію і створення бази даних донорів і реципієнтів, організацію фонду для підтримки малозабезпечених донорів і їх сімей, а також за забезпечення справедливого розподілу донорських органів.

Згідно із законодавством, у Китаї заборонена торгівля донорськими органами. За життя стати донором мешканцю країни дозволяється тільки у разі споріднених або шлюбних зв'язків з реципієнтом. В деяких випадках влада дозволяла провести трансплантацію за наявності емоційного зв'язку, що відкривало можливість для незаконної торгівлі органами.

Читайте також:

У Китаї стратили керівника пекінського аеропорту

Майже половина українців хоче повернути смертну кару

У Китаї смертні вироки виконуватимуть "на дому"

Британська дівчинка більше 10 років прожила с двома серцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: