Китай заборонив відзначати 20-річчя бійні на площі Тяньаньмень

Влада Китаю відкинула вимогу США оприлюднити дані про загиблих як "грубе втручання у внутрішні справи".

Китайська поліція та сили безпеки оточили площу Тяньаньмень в Пекіні, блокуючи будь-які спроби вшанувати 20-ту річницю жорстокого розгону демократичних маніфестацій.

Влада Китаю знову виправдала свої дії, які призвели до людських жертв 20 років тому, і відкинула вимогу США оприлюднити дані про загиблих як "грубе втручання у внутрішні справи" Китаю.

Нині, до 20-х роковин трагедії, китайська влада постаралася, щоб у країні про це не було мови. Державні засоби інформації не інформують, що пишуть про ті події за кордоном. Із кабельних телемереж зникли закордонні канали, які можуть нагадати про ті події. Так само і в інтернеті заблокований доступ до таких сайтів.

Ушановувати пам’ять загиблих на Тяньаньмень у Китаї заборонено. Єдиний виняток – Спеціальний адміністративний район Гонконг, який іще зберігає частину своїх свобод. Там до роковин таки проходять тихі пам’ятні акції.

4 червня 1989 року китайська армія танками розігнала виступи студентів і робітників, які виступали за демократію та реформи. Точних даних про кількість жертв досі немає. За різними оцінками, йдеться про тисячі людей.

Напередодні 20-річчя розгону студентських демонстрацій на майдані Тяньаньмень уряд Китаю посилив заходи з припинення можливих виступів студентів, приурочених до цієї дати. 13 травня 2009 року китайська влада висунула звинувачення одному з лідерів страйків на майдані Тяньаньмень в квітні-червні 1989 року Чжоу Юн Цзюню.

Читайте також:

В Китаї Інтернет-залежність лікують електрошоком

Студента, який кинув черевиком в китайського прем’єра, виправдали

Китай першим подолає фінансову кризу

В Китаї відбулись сутички студентів з поліцією: постраждали 30 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: