Китай закликав США продовжити переговори з Іраном і не вводити санкцій

Вашингтон вимагає посилення санкцій щодо Ірану через його ядерну програму, хоча аналітики певні, що вже існуючі санкції на стільки складні, що їх неможливо виконати.

Сполучені Штати разом з партнерами почали обговорення нових санкцій проти Ірану через його ядерну програму.

Про це заявила держсекретаря США Гілларі Клінтон.

"Ми вже почали обговорення з нашими партнерами і з займають схожі позиції країнами про тиск та санкції", - сказала Клінтон. Разом з тим, за її словами, США продовжать рух у двох напрямках, щоб зупинити іранську програму зі збагачення урану як шляхом переговорів, так і під тиском обговорюваних санкцій.

Раніше Білий дім заявляв, що грудень 2009 року стане граничним терміном для Тегерана, щоб дати відповідь на пропозицію про збагачення ядерного палива для дослідницького реактора за межами Ірану. Проте, після закінчення цього терміну Тегерану, той так і не відповів на пропозицію збагачувати свій уран в Росії та Франції.

Цей план був вироблений в минулому році шісткою країн (Росія, США, Китай, Великобританія, Франція і Німеччина), які під егідою Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) ведуть з Тегераном переговори з ядерної тематики. Вважається, що на сьогоднішній день у Ірану є 1,5 тонн низькозбагаченого урану.

Незважаючи на незговірливість іранського керівництва, санкції, якими погрожував Тегерану Захід відклали. Вважається, що Рада безпеки ООН може ввести нові санкції проти Ірану вже до кінця лютого 2010 року.

Проти антиіранських санкцій виступає Китай. Пекін вважає, що іранську ядерну проблему ще можна вирішити дипломатичним шляхом і закликає до відновлення переговорів щодо іранської ядерної програми. "Ми вважаємо, що діалог і переговори є засобами, найбільш адекватними для вирішення питання про іранську ядерну програму", - заявила офіційний представник МЗС КНР Цзян Юй, виступаючи у вівторок на брифінгу в Пекіні.

"Ми все ще маємо в своєму розпорядженні простором для дипломатичних зусиль і розраховуємо, що всі зацікавлені сторони займуть більш гнучку і прагматичну позицію і будуть сприяти якомога швидшого відновлення переговорів", - підкреслила представник зовнішньополітичного відомства КНР.

Поки Білий дім намагається переконати інші країни застосувати нові санкції проти Ірану, згідно з новою доповіддю, США не вдалося забезпечити виконання попередніх комплексних санкцій. У журналі The Wall Street Journal з посиланням на доповідь "Проект Вісконсіна з контролю над ядерними озброєннями" говориться, що санкції Вашингтона проти Ірану настільки "численні і складні", що їх стало складно виконувати.

"Ми витрачаємо багато часу, переконуючи інші країни в тому, що нам потрібно посилювати санкції відносно Ірану, в той час як нам потрібно поліпшити дотримання наших власних вже існуючих законів", - сказав директор проекту Вісконсін Гарі Мілхоллін, колишній консультант Пентагону.

Нещодавно Іран заявив, що займеться виробництвом високозбагаченого урану, якщо його не погодяться надавати західні країни. В той же час, тегеран відмовився від умов, запропонованих Заходом.

Як повідомлялося, Франція відкинула ультиматум Тегерана.

Днями міністр закордонних справ Ірану Манучер Моттакі заявив, що Тегеран сам займеться виробництвом високозбагаченого урану для потреб своєї енергетики, якщо ядерне паливо протягом місяця не погодяться надати західні країни.

Читайте також:

Франція розкритикувала ядерний ультиматум Ірану західним країнам

Іран висунув Заходу ядерний ультиматум

В Ірані натовп врятував з петлі засуджених до смерті (ВІДЕО)

Вашингтон закликав союзників посилити санкції проти Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: