Китай збільшує військові витрати

Попередні збільшення витрат на оборону викликали тривогу найближчих сусідів КНР, а також США.

Китайський уряд у 2009 році збільшить витрати на оборону на 14,9%, таким чином, загальний оборонний бюджет країни складе 70,2 млрд. доларів.

Як розповів представник китайського парламенту Лі Чжао Сін, додаткові кошти підуть на підвищення окладів військовослужбовцям, а також на підвищення ефективності контртерористичних заходів і програму по боротьбі з наслідками стихійних лих.

Він також додав, що китайські збройні сили мають за мету захищати державу й не становлять небезпеки для жодної іншої країни.

Аналітики говорять, що насправді витрати на оборону більші за офіційні дані, проте Пекін наполягає на тому, що жодного прихованого фінансування китайської армії немає.

Як сказав Лі Чжао, в сукупному бюджеті доля військових витрат у відносних показниках навіть зменшилася в порівнянні з минулим роком на 6,3%.

Попередні збільшення витрат на оборону викликали тривогу найближчих сусідів КНР, а також Сполучених Штатів. Пентагон також висловлював стурбованість у зв'язку з модернізацією китайської армії.

За даними агентства Рейтер, США в 2009 році виділили на оборону 515 млрд. доларів - тобто на 7,5% більше, ніж у попередньому році.

Ця цифра не враховує мільярди доларів, які Америка витрачає на війни в Іраку і Афганістані.

Читайте також:

Ірак став найбільшим імпортером зброї

Китай став найбільшим кредитором США

Китай звинуватив США у втручанні в свої внутрішні справи

Клінтон закликала Китай інвестувати у США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: