Китай знову пускатиме туристів у Тибет

Заборона була запроваджена наприкінці лютого 2009 року.

Уряд Китаю з 5 квітня зніме заборону на в'їзд іноземних туристів на територію Тибету. Наразі вже зареєстровано близько 100 туристичних груп, які відвідають Тибет протягом найближчих тижнів.

Заборона була запроваджена наприкінці лютого 2009 року. За офіційною версією, це було зроблено ради безпеки туристів, оскільки в березні в регіоні очікувалися заворушення, пов'язані з 50-річчям антикитайського повстання в Тибеті.

Для запобігання сутичкам влада КНР ввела в регіон додаткові війська. 16 березня в урядову будівлю в Тибеті була кинута бомба. 21 березня декілька сотень людей взяли участь в заворушеннях у провінції Цинхай, що частково знаходиться в історичних кордонах Тибету. Учасники сутичок скоїли напад на поліцейську дільницю. За підозрою в причетності до злочину було затримано 95 ченців. Тиждень потому відбувся напад на ще одну поліцейську дільницю провінції.

В ході хвилювань в березні 2008 року в Лхасі загинула 21 людина, сотні протестуючих були заарештовані. За даними ж уряду Тибету у вигнанні, число загиблих перевищило 220 осіб, більше тисячі отримали поранення.

З початку приєднання Тибету до КНР у 1950 році в регіоні регулярно спалахували антикитайські повстання. Після придушення великого повстання 1959 року з Тибету до Індії втік духовний лідер тибетських буддистів Далай-лама XIV. Організований на чолі з Далай-ламою в індійському місті Дхарамсала уряд Тибету у вигнанні спочатку виступав за відділення регіону від КНР. Останніми роками, проте, він змінив пріоритети і тепер виступає за широку автономію регіону у складі Китаю.

Читайте також:

Китай заблокував YouTube через ролик про звірства своїх солдат

Тибетських монахів заарештували за напад на поліцейську дільницю в Китаї

Тибетці відзначають 50-річчя повстання проти Китаю

Китай ввів у Тибеті військовий стан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: