Китай звинуватив США у втручанні у внутрішні справи країни

Влада Китаю різко виступила проти доповіді держдепу США, де Китай звинувачено у недотриманні прав людини, назвавши це втручанням у внутрішні справи та порадила звертати більше уваги на власні проблеми.

Китай рішуче витупив проти виступає проти втручання США у внутрішні справи країни.

Так влада КНР відреагувала на доповідь держдепартаменту США опублікував, в якому відзначене значне погіршення ситуації з дотриманням прав людини в Ірані, КНДР, Китаї та Росії. Зокрема, влада КНР були звинувачені в "продовження репресії нацменшин в Сіньцзяні" і надмірному контролі Тибету.

Офіційний представник МЗС Китаю Цінь Ган заявив. Що жодна країна не може втручатися у внутрішні справи Китаю під приводом захисту прав людини.

"Китай готовий до рівноправного діалогу з іншими державами з даної проблеми, однак рішуче виступає проти того, щоб будь-які країни використовували питання про права людини для втручання у внутрішні справи країни", - зазначив Ган.

За його словами, "США слід звертати більше уваги на дотримання прав людини у власній країні, припинити виставляти себе "захисником прав людини", і втручатися у внутрішні справи інших країн в опублікованих доповідях на цю тему".

Представник МЗС відзначив, що права людини в Китаї гарантовані конституцією країни, що "багатонаціональне китайський народ користується широкими свободами і правами, що є очевидним фактом".

Раніше прес-канцелярія Держради КНР поширила документ, у якому йдеться: "У США не тільки погано дотримуються прав людини всередині країни. Вони також є головним джерелом численних проблем з правами людини у світі".

У ньому вказується, що "США, виступаючи в якості світового жандарма у справі дотримання прав людини, ігнорують власні проблеми в цій області".

Останнім часом напруженість у відносинах між двома країнами суттєво зросла. На початку року США звинуватили владу КНР в кібер-атаці на компанію Google. У свою чергу Китай розкритикував США за масштабні постачання зброї на Тайвань.

Крім того Пекін звинуватив Вашингтон у втручанні у внутрішні справи країни після зустрічі Обами з лідером Тибету Далай-ламою. У той же час президент США висловив намір своєї адміністрації більш жорстко наполягати на дотриманні Китаєм правил торгівлі і відкриття його ринків для американських товарів.

Читайте також:

Росія і Китай здійснили ряд кібератак на Британію

Далай-Лама: китайська влада намагається знищити буддизм у Тибеті

Пекін звинуватив США у підриві національної безпеки Китаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: