Китайська цензура вирізала з промови Обами слова про комунізм і дисидентів

Під час прямої трансляції інаугураційної промови Барака Обами по китайському телебаченню з неї зникли слова про комунізм і дисидентський рух.

Під час прямої трансляції інаугураційної промови Барака Обами по китайському телебаченню з неї зникли слова про комунізм і дисидентський рух, повідомляє AFP. Цензурі також піддався і опублікований друкарський переклад виступу американського президента.

Побоювання китайської влади викликав заклик Обами пригадати, що попередні покоління "скидали комунізм і фашизм не лише силою зброї, але також твердими переконаннями і об'єднанням в міцні союзи". Піддалося цензурі і звернення до керівників деяких держав, які "тримаються за владу за допомогою корупції і обману, змусивши замовкнути незгодних". "Знайте, - сказав Обама, - що ви знаходитеся на невірній стороні історії, але ми готові протягнути вам руку, якщо ви розтискаєте кулак".

В "незручних" для влади місцях промови трансляція уривалася і в кадрі замість американського президента з'являвся китайський ведучий. В той же час англомовна China Daily, орієнтована в основному на іноземну аудиторію, опублікував промову Барака Обами повністю.

Раніше вже неодноразово наголошувалися випадки спотворення китайськими державними ЗМІ виступів іноземних політичних діячів. Так в 2004 році з виголошеної в Шанхаї промови віце-президента США Діка Чейні зникли слова про політичні свободи, а в 2003 році при редакторській правці з книги Гіларі Клінтон були викреслені згадки подій на площі Тяньаньмень та інші епізоди, після чого від видання мемуарів довелося відмовитися.

Читайте також:
Обама припинив діяльність прокуратури на Гуантанамо
Обама планує зробити ряд гучних заяв
У Білого дому оновився сайт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: