Китайські ЗМІ видалили слова Обами про свободу слова

Під час офіційного візиту до КНР Барак Обама зачепив питання цензури і доступу до Інтернету. Китайські ЗМІ ці слова американського президента вирізали. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Обама у Китаї
AFP
Барак Обама та Ху Цзіньтао
Китайські ЗМІ не стали цитувати слова президента США Барака Обами про свободу слова і безперешкодний доступ до Інтернету.

Питання про Інтернет-цензуру в КНР було поставлене президентові США, що знаходиться з офіційним візитом в Китаї, під час зустрічі з молоддю в Шанхаї 16 листопада.

Обама обмежився коротким відповіддю, сказавши лише, що він є прихильником відсутності цензури, однак визнає, що в "різних державах різні традиції".

Західні ЗМІ, які висвітлюють візит Обами, відзначили небажання президента США загострювати увагу на питанні цензури в КНР.

Однак для китайських ЗМІ навіть така заява Обами виявилося занадто сміливою.

Фрагмент конференції, де Обама відповідає на питання про цензуру, був показаний в ефірі лише одного телеканалу - Shanghai TV. Низка китайських сайтів, котрі опублікували повну розшифровку конференції Обами, пізніше видалили з тексту фрагмент, що стосується цензури.

Газета The People's Daily, у свою чергу, написала лише, що Обама відзначив роль Інтернету в поширенні інформації, опустивши слова про цензуру.

Повна розшифровка конференції китайською мовою викладена на сайті державного інформагентства Сіньхуа, однак навігація в публікації влаштована таким чином, що дістатися до питання про цензуру вкрай важко.

На сайті адміністрації президента США викладені повні аудіо-і відеоверсії конференції в Шанхаї, однак китайські користувачі не мають доступу до цього ресурсу.

Нагадаємо, 15 листопада американський президент прибув до КНР зі своїм першим офіційним візитом. Як відзначають китайські ЗМІ, те, що глава США вперше в історії відвідав Китай у перший рік після свого обрання, говорить про значущість для Сполучених Штатів відносин з КНР.

Читайте також:

Обама вирішив, що відбулося "перезавантаження" відносин з Росією

Японія зустріла Обаму акціями протесту

Найвпливовішими людьми світу визнано Обаму, Ху Цзіньтао та Путіна

Обама відправився у масштабне турне країнами Азії

ВідеоОфіційний візит до КНР Барака Обами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: