Китайців буде більше!

Китай заявляє про зняття обмежень на народження дітей та всіляке стимулювання збільшення народжуваності в країні.

Китай очікує на приріст населення. Влада країни стурбована швидким старінням своєї нації, тому вона не лише зняла існуючу заборону на народження більш ніж однієї дитини в одній сім'ї, але й заявила про всіляке стимулювання народжуваності.

Експерти заявляють, що збільшення чисельності китайців є певною загрозою для Росії. Щоправда, не в найближчому майбутньому.

Китайці, керуючись діючим в цій країні принципом "одна сім'я – одна дитина", стали менше народжувати, і населення Піднебесної помітно старіє. Влада однієї з провінцій країни запропонувала свій варіант рішення проблеми – за другу дитину сім'ї обіцяні не санкції, як було раніше, а пільги. Торкається все це тих сімейних пар, де подружжя не має рідних братів і сестер.

На подібні заходи пішли, зокрема, керівники міста Гуанчжоу, столиці провінції Гуандон. Нововведення пов'язані зовсім не з малонаселеністю провінції. Якщо в середньому по Китаю концентрація населення складає 140 чоловік на квадратний кілометр, то в Гуандоні вона досягає 467 чоловік (у Росії, для прикладу, 8,3) на квадратний кілометр. Через свою густонаселеність Гуандон часто був джерелом розповсюдження грипу. 

Китай
(Фото: topnews.ru)

Але, згідно статистиці, до кінця 2005 року на населення у віці до 16 років приходилося 18,9% від загальної чисельності регіону. Одночасно, на населення у віці від 60 років - 12,8%. Якщо так піде й далі, економіка почне відчувати гострий дефіцит робочих рук, а соціальні служби будуть просто не в змозі забезпечити тих, що вийшли на пенсію навіть найнеобхіднішим, вважають у владних структурах.

Ще минулого року китайські власті заявляли, що питання із старінням населення стає все гостріше, так що певний перегляд демографічної політики можливий, хоча кардинально він змінений не буде, і не "повинно бути ніяких сумнівів і коливань із цього приводу". Таку точку зору тоді висловив керівник Комітету з демографічної політики і планового дітонародження Чжан Вейціна.

На сьогоднішній день населення Китаю складає більше 1,3 млрд. людей. При цьому на 100 дівчаток народжується 117 хлопчиків.

Китай раніше не раз викликав занепокоєння в протилежному питанні – інші країни світу, і, зокрема, найближчі сусіди, виказували занепокоєння швидкими темпами зростання кількості китайців. У 70-і роки минулого сторіччя в Китаї був введений принцип "одна сім'я – одна дитина", покликаний обмежити темпи зростання цієї нації, у тому числі, в її власних інтересах.

Варто відзначити, що ініціативи, подібні рішенню адміністрації Гуанчжоу, для Китаю не є новиною. Так, в 2005 році Гонконг проголосив тезу "одна сім'я – троє дітей" з тієї ж причини – старіння населення.

Подібні заходи тоді були вжиті ще в низці міст Китаю, зокрема в Пекіні. Виключення, знову ж таки, торкалося тільки подружжя без братів і сестер. Проте, за підсумками опитування з'ясувалося, що 60% пекінських сімей, що складаються з батька, матері і однієї дитини, не бажають народжувати другого.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: