Китай і Росія проти США: The Guardian пише про зародження світу "1984" Орвелла

Китай і Росія проти США: The Guardian пише про зародження світу "1984" Орвелла

Фото: Getty Images

Зазначається, що одночасне вторгнення Росії в Україну і напад Китаю на Тайвань були б катастрофічними для Заходу.

Росія почала чинити військовий тиск на Україну якраз в той же час, коли Китай бряцає зброєю навколо Тайваню.

Збіг це, чи ні, розмірковують у британській газеті The Guardian.

Зазначається, що Росія та Китай вступають у все більш тісний союз. 

"Хоча немає жодних доказів прямої змови щодо України і Тайваню, президент РФ Володимир Путін та китайський лідер Сі Цзіньпін, безсумнівно, слідкують за діями один одного. І дії ці мають взаємопідсилювальний ефект. А мета їх — перевірити на міцність адміністрацію Джо Байдена", — йдеться у статті.

У виданні порівняли сучасні події з романом-антиутопією Джорджа Орвелла "1984". Письменник описав світ, де влада повністю контролює життя людини.  Цей світ поділений на три наддержави: Океанію (Північна Америка та Велика Британія), Євразію (Росія та Європа) та Остазію (Китай).

The Guardian звертає увагу, що публікація книги Орвелла в 1949 році співпала у часі з формуванням НАТО на чолі з США та отриманням СРСР статусу ядерно-озброєної держави. Також приблизно в той самий період Мао Цзедун проголосив КНР.

"Передбачення Орвелла про початок нескінченної тристоронньої глобальної конфронтації було передчасним. Китаю потрібен був час для розвитку. СРСР, зрештою, розвалився. А США, проголосивши однополярний рух, стали переможцями. Але сьогодні, за деякими ознаками, нарешті зароджується оруеллівський тристоронній світ. 2021-й — це новий 1984-й", — переконані у виданні.

Аналітики спробували спрогнозувати, які країни можуть укласти союзи між собою. Зазначається, що якщо Китай і Росія об'єднаються проти США і їхніх союзників, тоді жодна суперсила не зможе домінувати над іншими двома. Не відкидається варіант, що Москва і Вашингтон об’єднають свої сили проти Пекіна.

"Адвокати багатополярного світу скажуть, що це дуже спрощене бачення, а реальний стратегічний баланс більш витончений і складний. Але скажіть це людям на Донбасі та в окупованому Криму, які зіштовхнулися з російським військовим нарощуванням на лінії зіткнення", — пише видання.

Автори допускають, що увага на Україні допомагає Кремлю відволікти росіян від внутрішньополітичних проблем. З іншої сторони, Путін пам’ятає, як колишній американський президент Джордж Буш пообіцяв Грузії підтримку у 2005 році, а у 2008 році РФ фактично безкарно вторгнулась до Південної Осетії.

"Паралелі між теперішніми обіцянками Вашингтона щодо України та грубою помилкою Буша щодо Грузії є моторошними і тривожними", — вважає аналітик Тед Гален Карпентер. За його словами, якщо США і НАТО почнуть воювати з Росією за східну Україну, це буде фактично третя світова війна.

Карпентер переконаний, що кошмаром для Байдена стало б одночасне вторгнення Росії в Україну і напад Китаю на Тайвань. Штати і Захід в такому випадку обиратимуть: війна на два фронти або повне приниження.

Нагадаємо:

  • Раніше ЗМІ повідомляли про активізацію російських військ у Придністров'ї. Так в районі аеродрому Тирасполь в Придністров'ї, який розташований в 13 кілометрах від західного кордону з Україною, помічено пересування колони бронетранспортерів.
  • Крім того, Мережа переповнена відео, на яких Росія стягує до окупованого Криму ешелони з військовою технікою. За даними аналітиків Центру військово-правових досліджень, окупанти сформували в Криму військове угруповання чисельністю до 40 тисяч чоловік. Істотно збільшилася кількість російських військ біля східних кордонів України.
  • Міністр оборони України Андрій Таран вважає, що справжні цілі Росії в стягуванні військ до українських кордонів можуть критися в посиленні тиску на Київ, щоб він поступився в переговорному процесі.

Новини світу: Росія продовжує стягувати війська до кордону з Україною

Новини світу: Росія продовжує стягувати війська до кордону з Україною

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Повʼязані теми:

Наступна публікація