Китай планує достроково замінити керівницю охопленого протестами Гонконгу – Financial Times

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Але спершу у Пекіні хочуть стабілізувати ситуацію у місті.

Китай планує замінити лідерку Гонконгу Керрі Лам "тимчасовим" керівником виконавчої влади на цій території.

Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на людей, поінформованих про ситуацію, передає The Guardian.

Співрозмовники видання розповіли, що китайська влада спершу хоче стабілізувати ситуацію у Гонконгу, перш ніж ухвалювати остаточне рішення щодо будь-яких змін керівництва, оскільки Пекін не хоче, щоб це сприймалося, наче це роблять під тиском протестів.

Якщо президент Китаю Сі Цзіньпін вирішить замінити лідерку Гонконгу, наступник Лам буде призначений до березня і він керуватиме територією решту її терміну, який завершується 2022 року.

Найбільш вірогідними наступниками Керрі Лам називають колишнього голову Грошової адміністрації Гонконгу Нормана Чана та Генрі Танга, який також був фінансовим секретарем території та головним секретарем адміністрації.

Фотогалерея У Гонконгу продовжуються жорстокі сутички протестувальників і поліції (6 фото)

Нагадаємо, вже чотири місяці сотні тисяч жителів Гонконгу виходять на масові демонстрації. Їх спричинив намір влади ухвалити закон про екстрадицію правопорушників за запитом китайської влади до материкового Китаю. За даними організаторів, в акціях брали участь понад мільйон людей. Це були найбільші протести в Гонконзі, відколи ця колишня британська колонія була передана Китаю 1997 року.

15 червня глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила, що розгляд законопроєкту про екстрадицію до КНР призупинений на невизначений термін. Однак протести не вщухли - мітингарі вимагають остаточної відмови від цього закону, відставки Керрі Лам та розслідування дій поліції під час демонстрацій.

Під час сутичок у липні 24 людини були травмовані, двоє з них потрапили до лікарні з важкими травмами. Під час акції поліція затримала 13 людей.

11 серпня повідомлялося, що у Гонконгу під час антиурядових протестів продовжилися сутички поліції з мітингарями. Мітинги відбулися одразу в трьох районах Гонконгу. В одному з них протестувальники кидали у правоохоронців каміння та інші предмети.

Відео Протести проти закону про екстрадицію стали найбільшими з моменту повернення Гонконгу до Китаю

Десятки тисяч демонстрантів, сутички з поліцією та сльозогінний газ - Гонконг протестує проти нового закону про екстрадицію. Повідомляють про понад два десятки поранених. Найгарячіше у центрі міста, де від самого ранку протестувальники блокують урядовий квартал.  

Протести проти закону про екстрадицію стали найбільшими з моменту повернення Гонконгу до Китаю

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції