Китай показав фото палубного винищувача, прототип якого купив в України

Опубліковано перші фото китайського винищувача J-15 Flying Shark, прототип якого був придбаний в України у 2005 році.

Винищувач J-15 Flying Shark_1
cjdby.net
J-15 Flying Shark
Китайські ЗМІ опублікували перші фотографії палубного винищувача J-15 Flying Shark національної розробки.

Судячи зі знімків, літак оснащений крилом, що складається, укороченою хвостовою балкою і посиленим шасі. Нові китайські винищувачі будуть базуватися на авіаносці "Ши Лан", ходові випробування якого можуть початися до кінця 2011 року.

Фотографії J-15 зроблені на майданчику Заводу № 112 китайського авіабудівного підприємства Shenyang на північному сході Китаю.

Ймовірно, винищувач вже пройшов кілька заводських випробувань. На випробування прототипів J-15 Китаю може знадобитися ще кілька років.

Імовірно, він буде прийнятий на озброєння після 2015 року. За даними китайського видання Global Times, перший політ J-15 відбувся 31 серпня 2009 року.

Влада Китаю дотримуються політики секретності щодо нових військових розробок. Всі відомості про ту чи іншу військову техніку спершу з'являються на китайських військових форумах, причому часто пізніше офіційно не підтверджуються. У випадку з J-15 перші фотографії були опубліковані 25 квітня 2011 на форумах cjdby.net і fyjs.cn. Офіційні китайські ЗМІ оприлюднили знімки наступного дня

Про те, що Китай зібрав перший прототип власного палубного винищувача, стало відомо в червні 2010 року. Імовірно J-15 є доопрацьованою копією радянського палубного винищувача Су-33.

Один з перших прототипів радянського літака - Т-10К - Китай купив в України у 2005 році. Між тим, деякі китайські ЗМІ відзначають, що J-15 не є копією Су-33, а являє собою змінений проект J-11B (копія Су-27), що отримав, зокрема, переднє суцільноповоротне горизонтальне оперення.

Су-33, побудований за схемою інтегрального Триплан з переднім горизонтальним оперенням, здатний розвивати швидкість до 2,3 тисячі кілометрів і здійснювати перельоти на відстань до трьох тисяч кілометрів. Літак озброєний 30-міліметровою гарматою і має 12 точок підвіски для керованих і некерованих ракет, вільнопадаючих бомб і бомбових касет. Загальна маса бойового навантаження винищувача може становити до 6,5 тонни.

Раніше Китай вів з Росією переговори про купівлю 50 винищувачів Су-33, проте пізніше скоротив розмір можливого замовлення до двох літаків. Росія припинила переговори про продаж літаків незабаром після того, як був скорочений обсяг покупки. Причиною стало побоювання витоку технологій.

Читайте також:

Опубліковано унікальне відео: як винищувачі розбомбили базу Каддафі

У США створюють винищувач шостого покоління

Китай створив новий винищувач за допомогою уламків американського літака

Китай клонує і продає російські винищувачі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: