Китай пообіцяв Росії виловити всі бочки з хімікатами

Уряд КНР пообіцяв Росії, що всі бочки з хімікатами у Сунгарі будуть виловлені на території Китаю і до території РФ не дійдуть.

Генеральне консульство КНР в Хабаровську пообіцяло російській стороні, що всі бочки з хімікатами, змиті повінню в приплив Амура - річку Сунгарі, будуть виловлені на території Китаю.

"За запевненням уряду КНР, можливі небезпечні речовини до території Російської Федерації не дійдуть", - заявив представник Далекосхідного регіонального центру МНС. Він також повідомив, що, за розрахунками фахівців, води річки Сунгарі з можливим залишковим забрудненням досягнуть території Росії 15 серпня, міста Хабаровська - 15 або 16 серпня.

Представник МНС також повідомив, що речовини, що знаходяться в бочках, при взаємодії з водою не утворюють токсичних продуктів. "Загрози для життя і здоров'я далекосхідників немає", - запевнив він.

За даними на вечір четверга, 29 липня, китайській стороні вдалося виловити з Сунгарі приблизно 1500 бочок. Загальне число ємностей, що впали у річку становить близько 7 тисяч. Частина бочок течією викинуло на берег, але поліція настійно попереджає місцевих жителів, щоб вони не намагалися розкрити контейнери і не виловлювали бочки самостійно, так як деякі з них вибухонебезпечні.

Для виловлювання бочок на Сунгарі були створені вісім загороджувальних ліній, за останніми даними до них додані ще три. Також на річці збудовані два додаткових понтонні мости. Уздовж річки обладнані сім ділянок відбору проб води.

Контейнери з хімікатами потрапили в річку через повінь, викликаної сильними дощами. 28 липня вода затопила хімічний завод у Гірін, де зберігалися бочки. Із семи тисяч ємностей, 3000 містять тремтіли хлорсілан і гексаметіл дісілазан, масою близько 170 кілограмів у кожній бочці. При цьому китайська сторона заявила, що герметизація контейнерів задовільна.

Читайте також:

У Китаї тисячі бочок з отруйними хімікатами потрапили в річку

Жертвами вибуху на хімічному заводі в Китаї стали 12 людей

У Китаї через обвалення моста загинули 37 людей

ВідеоУ Китаї тисячі бочок з отруйними хімікатами потрапили в річку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: