Китай просить Обаму відмовитись від зустрічі з Далай-ламою

Пекін виступає категорично проти зустрічей політиків зарубіжних країн з далай-ламою в будь-яких формах і просить Обаму скасувати зустріч.

Влада Китаю закликала президента США Барака Обаму відмінити зустріч з Далай-ламою, заплановану на 16 липня, і "не втручатися у внутрішні справи КНР".

За словами офіційного представника міністерства закордонних справ Китаю Хун Лей, КНР "рішуче засуджує зустрічі керівників іноземних держав з Далай-ламою".

В МЗС КНР також заявили, що подібна зустріч може зашкодити стосункам двох країн.

Як повідомили раніше у Білому домі, на майбутній зустрічі Барак Обама має намір обговорити розбіжності навколо Тібету, зокрема, дотримання прав тібетців і можливий діалог між представниками Далай-лами і владою Китаю.

Зустрічі Далай-лами з іноземними лідерами викликають традиційне обурення з боку китайського уряду, який звинувачує духовного лідера, що живе у вигнанні в Індії, в прагненні добитися відділення Тібету від КНР.

Як відомо, у травні Далай-лама офіційно склав повноваження політичного лідера Тибету. Його наступником обрали Лобсанг Сангай, 43-річного викладача Гарвардського університету, який став прем'єром тибетського уряду.

За бажанням Далай-лами Сангай представлятиме політичні інтереси Тибету в світі, а сам духовний провідник тибетців зосередиться на суто релігійних питаннях.

Читайте також:

Далай-лама засудив убивство бен Ладена

Телеведучий спробував розповісти Далай-ламі анекдот про нього і про піцу, вийшов казус

Юриста з США обрали політичним наступником Далай-лами

Тибетський парламент дозволив Далай-ламі піти з політики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: