Китай розпочав випробування винищувача п'ятого покоління

Новітній китайський літак, судячи з фотографій, являє собою суміш американського і російського винищувачів п'ятого покоління.

 Китай розпочав випробування власного винищувача п'ятого покоління, відомого під назвами J-14, J-20, J-XX, JX і XXJ, говориться в блозі China Defense, де опублікувано також і кілька фотографій нового літака. Китайський винищувач був помічений фотографами під час виконання високошвидкісної пробіжки злітно-посадковою смугою.

Новітній китайський літак, судячи з фотографій, являє собою суміш американського і російського винищувачів п'ятого покоління. Зокрема, носова частина винищувача (ліхтар кабіни пілота, ніс, повітрозабірники) за своєю формою повторює форми винищувача Lockheed Martin F-22 Raptor.

У той же час хвостова частина (горизонтальне оперення, кили, розташування сопел двигунів) нагадує хвостову частину винищувача Т-50.

Загальні обриси літака кажуть про те, що він був сконструйований із застосуванням технології геометричній малопомітності. При цьому дані про радіопоглинаючі матеріали, використані при створенні J-20, поки не оприлюднені. Також не відомо, які саме двигуни використовуються в першому прототипі китайського винищувача п'ятого покоління.

Раніше агентство Jane's повідомляло, що, за непідтвердженими даними, на літак встановлені російські двигуни АЛ-41Ф1С ("Виріб 117с"), що стоять на літаках Су-35С. За іншими даними, Китай міг встановити на J-20 силові установки WS-15 власного виробництва.Втім, як зазначає у своєму блозі військовий експерт Білл Світмен, редактор тижневика Aviation Week, ці двигуни поки ще малонадійні, щоб їх використання було можливе на прототипі китайського винищувача.

На думку Світмена, фотографії, наймовірніше є підробкою, проте, все ж таки, можуть бути й оригіналами.

У випадку, якщо знімки відображають реальний літак, можна зробити висновок, що Китай здійснив серйозний прорив на шляху створення винищувача п'ятого покоління. Колись ця країна займалася переважно ліцензійної складанням російських і західних літаків, а також нелегальним копіюванням винищувачів.

У кінці травня 2010 року представник Національного центру повітряної і космічної розвідки (NASIC) США Уейн Улман, виступаючи в Конгресі, заявив, що Китай займається створенням власного винищувача, який зможе скласти істотну конкуренцію F-22.

Точна назва китайського винищувача невідома. Індекси JX, J-XX і XXJ були приписані літаку західними розвідслужбами.

Слід зазначити, що Китай рідко і неохоче розкриває відомості про власні військові розробки.

Нагадаємо, як стало відомо нещодавно, китайці піддавали інженерному аналізу імпортне російське озброєння, і тепер представляють власні модифікації новітніх винищувачів та авіаносців.

Читайте також:

США втратили винищувач 5-го покоління

Китайці створили "дешевого вбивцю" МіГ-29 на основі російських двигунів

Китай скопіював російський винищувач Су-33 на основі купленого в України прототипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: