Китай скопіював російський винищувач Су-33 на основі купленого в України прототипу

Копія російського винищувача була зібрана на основі одного з перших його прототипів - Т10К, купленого Китаєм в України в 2005 році.

Китай зібрав прототип свого першого палубного винищувача четвертого покоління J-15, скопіювавши його з російського Су-33. Копія російського винищувача була зібрана на основі одного з перших його прототипів - Т10К, купленого Китаєм в України в 2005 році. Китайський літак оснащений складним крилом - така технологія раніше країні була недоступна. Після того як J-15 буде запущений в серію, літаки будуть базуватися на китайському авіаносці Shi Lang (колишній "Варяг"), купленому в України в 1998 році.

Найближчим часом Китай має намір почати будівництво наземного випробувального тренувального авіаційного комплексу, подібного українському НИТКА, який розташований поблизу кримського міста Саки. Коли планується завершити будівництво китайського авіаційного комплексу, поки невідомо. Не виключено, що розміри китайського комплексу будуть відповідати розмірам льотної палуби Shi Lang, точно так само, як розміри НИТКА відповідають авіаносцю "Адмірал флоту Радянського Союзу Кузнєцов".

Су-33, побудований за схемою інтегрального Триплан з переднім горизонтальним оперенням, здатний розвивати швидкість до 2,3 тисячі кілометрів і здійснювати перельоти на відстань до трьох тисяч кілометрів. Літак озброєний 30-міліметровою гарматою і має 12 точок підвіски для керованих і некерованих ракет, вільнопадаючих бомб і бомбових касет. Загальна маса бойового навантаження винищувача може становити до 6,5 тонни.

Раніше Китай вів з Росією переговори про купівлю 50 винищувачів Су-33, проте пізніше скоротив розмір можливого замовлення до двох літаків. Росія припинила переговори про продаж літаків незабаром після того, як був скорочений обсяг покупки. Причиною стало побоювання витоку технологій.

Слід зазначити, що Китай не вперше копіює російські технології. Зокрема, наприкінці 1990-х років Китай створив власний винищувач J-11, скопіювавши його з російського Су-27СК. На більшості з J-11 стоять російські двигуни, однак з 2007 року Китай збирає J-11 з вітчизняними силовими установками виробництва компанії Woshan. Найближчим часом Китай має намір зібрати і поставити на експорт близько 1200 винищувачів - копій російських Су-27, Су-30 і МіГ-29.

В даний час в Китаї для місцевих ВПС виробляються літаки J-6, j-7, H-6, Y-5, Y-7 і Y-8 - модернізовані копії російських та українських МіГ-19, МіГ-21, Ту-16 , Ан-2, Ан-24 і Ан-12 відповідно.

Читайте також:

Клінтон відправилася в азійське турне на хвилі "корейської торпеди"

Китайці "в піку" Росії та США розробили власний винищувач п'ятого покоління

Росія створить бойовий вертоліт п'ятого покоління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: