Китай створив новий винищувач за допомогою уламків американського літака

Китайські інженери отримали доступ до американських ноу-хау, коли в ході агресії НАТО проти Югославії був збитий винищувач F-117 Nighthawk.

 Китайський винищувач-невидимка J-20 був створений із застосуванням технологій, запозичених у США, стверджують військові фахівці балканських країн. Як повідомляють з посиланням на них західні ЗМІ, китайські інженери отримали доступ до американських ноу-хау в березні 1999 року, коли в ході агресії НАТО проти Югославії був збитий винищувач F-117 Nighthawk.

Літаки F-117 були першими, побудованими за технологією Stealth, яка робить їх невидимими для радарів. Проте югославська ППО все ж таки змогла збити такий літак. Пілот катапультувався і вижив. Це був перший в історії випадок знищення "літака-невидимки".

Уламки, що впали в сільській місцевості, розкидало по великій площі, місцеві мешканці розібрали їх на сувеніри. Деякі з уламків досягали розмірами автомобіля.

"Наша розвідка доповідала про китайських агентів, які прочісують район падіння F-117, скуповуючи уламки у місцевих селян", - розповів адмірал Давор Домазет-Лосо, у той час - начальник генштабу хорватської армії. Він визнав, що деякі уламки були скуплені у складальників сувенірів якимись "іноземними військовими аташе".

На думку адмірала, китайці використовували ці матеріали, щоб розібратися в секретних технологіях Stealth і скопіювати їх.

Військовий консультант Зоран Кусовач, що працює в Римі, заявив, що при президенті Слободані Мілошевичі керівництво Югославії регулярно ділилося захопленим військовим обладнанням західних країн зі своїми китайськими та російськими союзниками.

"Знищений F-117 був найбажанішою здобиччю як для російських, так і для китайців", - зазначив Кусовач.

У свою чергу представник ВПС США заявив європейським ЗМІ, що авіатори нічого не знають про зв'язок між падінням F-117 в 1999 році і появою китайського J-20 в 2010-му. Але навіть цю репліку вашингтонський офіцер дозволив собі тільки на умовах анонімності, оскільки вона зачіпає секретну тематику.

Отримати коментарі у китайського військового відомства ЗМІ не вдалося.

Нагадаємо, випробування нового винищувача у Китаї сталися перед візитом у країну глави Пентагону Роберта Гейтса.

Китай вже заявив, що випробування новітніх військових технологій не є проявом агресивної політики країни.

Читайте також:

Китай випробував новітній винищувач, щоб сподобатися США

Китай розпочав випробування винищувача п'ятого покоління

Китайці створили "дешевого вбивцю" МіГ-29 на основі російських двигунів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: