Китай стягнув військову техніку та людей впритул до охопленого протестами Гонконгу – фото з супутника

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Хвиля протестів у Гонконгу триває вже 10 тижнів.

Велика кількість китайських воєнізованих формувань перебуває за кілька кілометрів від кордону Гонконгу, пише CNN.

Журналісти видання бачили службовців Народної озброєної поліції у формі зі щитами і кийками на стадіоні у Шеньчжені – місто з’єднує Гонконг з рештою Китаю.

Як зазначається, Народна озброєна поліція – це воєнізована сила з 1,5 мільйона людей, яку уряд регулярно розгортає для придушення протестів в усій країні. Вона перебуває під командуванням центральної військової комісії Китаю на чолі з президентом Сі Цзіньпіном.

CNN наводить супутникові фото на підтвердження інформації.

Військова техніка біля Гонконгу_1
CNN
Військова техніка біля Гонконгу_2
CNN

Нагадаємо, хвиля протестів у Гонконгу триває вже 10 тижнів. Почалося все з закону про екстрадицію, який планувала ухвалити влада. Документ дозволяв висилати підозрюваних до материкового Китаю.

Критики законопроекту побоювалися, що заплановані зміни надаватимуть владі можливість переслідувати громадських активістів, невдоволених політикою Пекіна. Досі Гонконг відмовлявся здійснювати екстрадицію підозрюваних за запитом органів юстиції з материкового Китаю через розбіжності в законодавстві та недостатню прозорість китайської системи правосуддя. Ще одним чинником, що стримував від екстрадиції, було застосування смертної кари в Китаї.

Втім після того, як від скандального проєкту відмовились, протестувальники вимагали вже відставки чиновників і демократичних реформ.

Гонконг, що до 1997 року був британською колонією, наділений наразі високим ступенем автономії за принципом "одна країна - дві системи". Тож у Гонконзі й досі громадянам забезпечені такі фундаментальні права та свободи людини, що обмежені у китайців, як свобода слова та ЗМІ. Опозиція в Гонконзі звинувачує Китай у тому, що він дедалі сильніше втручається у внутрішні справи Гонконгу.

Відео Аеропорт Гонконгу після майже 4-денної перерви унаслідок протестів відновлює роботу

Усі рейси на летовищі скасували після кривавих сутичок між поліцією та демонстрантами у місті. Аби розповісти світу про свій протест, кілька тисяч мітингувальників облаштувались на території аеропорту. Чого вимагали та чи вдалося домовитись із владою – дивіться далі.    

Аеропорт Гонконгу після майже 4-денної перерви унаслідок протестів відновлює роботу

Залиште свій коментар

Вибір редакції