Китай вдесятеро збільшує свій ядерний арсенал: ведеться будівництво понад 200 нових ракетних шахт

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
914
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Китай вдесятеро збільшує свій ядерний арсенал: ведеться будівництво понад 200 нових ракетних шахт

Фото: pixabay

Китайська армія стане другою в світі за кількістю ядерних боєголовок, обігнавши Росію.

Американські експерти з ядерної зброї, які використовували комерційні супутникові знімки, упродовж останніх двох місяців виявили на території Китаю нові майданчики, на яких ведеться будівництво ракетних шахт. Про це повідомили в четвер, 5 серпня, на інформаційному порталі The Dispatch.

За даними дослідників, будівництво ракетних шахт відбувається на пустельній території північно-західного Китаю. На площі 800 квадратних метрів буде розміщено 230 пунктів запуску міжконтинентальних балістичних ракет.

За даними Федерації американських вчених (FAS), Китай планує збільшити кількість своїх шахт вдесятеро, порівняно із сьогоднішнім днем. Це нарощення ядерного озброєння називають найбільшим від часу “холодної війни” та гонки озброєнь між США та СРСР.

Як зазначають американські експерти, за кількістю ядерних боєголовок Китаю зможе обійти Росію, його арсенал міжконтинентальних балістичних ракет буде становити не менш, ніж половину від всіх американських ядерних ракет.

Нагадаємо, в доповіді про глобальні загрози у 2021 році, яку опублікувало Розвідуправління Міністерства оборони США, зазначено, що головні суперники Сполучених Штатів – Китай та Росія.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
914
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація