Китай визнав нову владу Лівії

12 вересня Китай офіційно визнав Національну перехідну раду (НПС) Лівії єдиною законною владою в цій країні.

Китай офіційно визнав Національну перехідну раду Лівії єдиною законною владою в цій країні.

Таким чином КНР стала останньою країною з числа постійних членів Ради Безпеки ООН, котра відмовилася вважати Муаммара Каддафі і його наближених лівійським урядом.

Раніше китайці заявляли про те, що "готові поважати будь-який вибір лівійського народу", проте довгий час не визнавали НПС законною владою.

За часів Муаммара Каддафі Пекін вклав сотні мільйонів доларів в лівійські проекти, пов'язані з нафтовидобутком, будівництвом і розвитком інфраструктури. Як і Росія, Китай виступав проти масованих бомбардувань, яким авіація НАТО піддавала війська поваленого диктатора під час громадянської війни.

Проте, китайський представник в ООН не став накладати вето на резолюцію номер 1973, яка фактично санкціонувала ці бомбардування.

Як відомо, в середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою догляду правлячого країною більше 40 років Муаммара Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і опозицією.

У ході майже шести місяців бойових дій противникам режиму Каддафі вдалося встановити контроль майже над всією територією Лівії. Перелом у бойових діях настав у третій декаді серпня, коли сили опозиції за підтримки авіації НАТО зайняли лівійську столицю Тріполі.

Про долю Муаммара Каддафі до цих пір нічого не відомо. Частина його сім'ї бігла в Алжир. За повідомленнями ЗМІ, один з його синів - Сааді - у понеділок отримав притулок у Нігері.

У лютому опозиція сформувала в Бенгазі Перехідну національну раду, який оголосила єдиним легітимним органом влади в країні. ПНР визнали близько 60 країн.

Читайте також:

Під Тріполі знайшли братські могили найманців Каддафі

Гвінея-Бісау готова надати Каддафі політичний притулок

Лівійські повстанці зайняли останній бастіон поваленого диктатора

Інтерпол видав ордер на арешт Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: