Китай запроваджує смертну кару за приховування симптомів коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Через новий вірус у Китаї вже померли півтори тисячі людей.

Задля убезпечення від поширення захворювання на коронавірус Національна комісія з охорони здоров'я Китаю 15 лютого заборонила хворим з температурою, кашлем та іншими симптомами вірусного захворювання подорожувати країною на автобусах, поїздах і літаках. Для порушників вводять кримінальне переслідування.

Усі громадяни, які повертаються додому після свят із зони вогнища епідемії, повинні залишатися вдома або під наглядом лікарів 14 днів, а ті, хто відмовляться від карантину, будуть покарані. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Водночас у суботу була опублікована заява китайського суду, в якій наголошується, що за навмисне приховування симптомів нового коронавірусу COVID-19 або спотворення інформації про стан хворого може бути передбачена смертна кара.

Приховування історії своїх подорожей також може вважатися кримінальним злочином. Людина, яка стала джерелом інфекції і призвела до поширення вірусу, буде звинувачена у створенні загрози суспільній безпеці. Вона може бути засуджена до 10-річного або довічного тюремного ув'язнення або до смертної кари.

Багато виробництв у Китаї так і не відкрилися після продовжених владою новорічних канікул. Заступник міністра транспорту Китаю Лю Сяомін повідомив, що кількість поїздок всередині країни становить п'яту частину від нормального обсягу.

За останніми офіційними даними, на материковій частині Китаю від вірусу померли близько 1500 осіб, понад 66 тисяч людей інфіковані.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю
Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції