Китай звинуватив США у нагнітанні страху через спалах нового коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там кажуть, що Штати ігнорують спалах свого зимового грипу.

Китай звинуватив США в розповсюдженні паніки через смертоносний коронавірус в Ухані, який наразі вбив вже понад 360 осіб і заразив 17 тисяч людей.

Хуа Чунін, речниця китайського міністерства закордонних справ, сказала, що США "постійно створюють і поширюють страх, що є поганим прикладом", передає Business Insider.

Вона розкритикувала рішення США вивести деяких співробітників з посольств в Китаї і заборонити в'їзд до США людям, які нещодавно відвідували Китай, як "надмірну реакцію".

Вона наполягає, що відповідь США протилежна порадам, які дала Всесвітня організація охорони здоров'я.

"Навіть американські ЗМІ і експерти висловили сумнів щодо заходів уряду США, заявивши, що його обмеження щодо Китаю – це саме те, що відкидає ВООЗ, і що США перейшли від самовпевненості до паніки і надмірної реакції", - сказала Хуа.

Зазначимо, минулого тижня ВООЗ закликала країни вжити "заходів з обмеження ризику вивезення або ввезення захворювання", але не стала рекомендувати заборони на в'їзд. Країни повинні уникати "непотрібних обмежень міжнародного трафіку", йдеться в заяві.

Радник з національної безпеки США Роберт О'Браєн також заявив у неділю, що "зараз у американців немає причин для паніки".

Хуа також заявила, що величезна увага США до коронавірусу в Ухані різко контрастує з тим, що Китай сприймає як недолік уваги до щорічної спалаху зимового грипу в США. "Фактично, згідно з недавнім звітом CDC, американський грип від 2019 до 2020 року заразив 19 мільйонів людей і вбив щонайменше 10 тисяч", - сказала вона.

Коронавірус. Поширення у світі станом на 10:00 3 лютого
ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 182 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції