Китай звинуватив США у порушенні правил СОТ

У Китаї повідомило, що американський законопроект суперечить нормам СОТ.

Міністерство торгівлі Китаю оголосило американський законопроект про можливе покарання КНР за заниження курсу юаня, що суперечить нормам СОТ. Про це заявив представник міністерства Яо Чжіань (Yao Jian). За його словами, Китай ніколи не занижував курс національної валюти для отримання конкурентних переваг у торгівлі.

Яо додав, що США не можуть використовувати свій негативний торговий баланс з КНР як привід для застосування протекціоністських заходів в економіці.

Раніше Палата представників американського Конгресу ухвалила законопроект, що дозволяє міністерству торгівлі США встановлювати штрафні імпортні мита для китайських товарів у разі скарг американських виробників. "За" проголосували 348 конгресменів, "проти" - 79. Сенат буде розглядати законопроект тільки після виборів, які пройдуть восени.

Законодавці пішли на цей крок через суспільне невдоволення високим безробіттям, яке багато в чому викликане витоком робочих місць в Китай. При цьому американські бізнесмени, що працюють в КНР, вважають цей законопроект шкідливим. Вони впевнені, що перш за все від нього постраждають експортоорієнтовані галузі, тому що Китай може вжити заходів у відповідь.

США критикували Китай за низький курс юаня всі останні роки. У попередні два місяці ЦБ КНР дозволив китайській валюті трохи подорожчати, піднявши її курс з 6,82 до 6,7 юаня за долар. Однак американська сторона хоче від Китаю більш рішучих дій.

Китай є головним експортером товарів у США. Негативний торговельний баланс США з КНР у 2009 році склав 230 мільярдів доларів, що перевищує половину від всього платіжного дефіциту США.

Читайте також:

Китайці знайшли у Туркменії велике газове родовище

Пекін пригрозив Токіо жорсткими заходами через арешт китайського капітана

МВФ примусово перевірить фінансовий стан 25 країн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: