Китайці "в піку" Росії та США розробили власний винищувач п'ятого покоління

Американська розвідка повідомила, що в 2018 році на озброєння китайської армії надійдуть власні винищувачі п'ятого покоління.

Китайська армія через вісім років буде мати у своєму розпорядженні власні винищувачі п'ятого покоління, з'ясувала американська розвідка.

За словами офіційного представника Національного військово-повітряного та космічного розвідувального центру США Уейна Алмена, цей літак, можливо, зможе протистояти американському винищувачу-невидимці F-22 Raptor.

Уейн Алмен, виступаючи на слуханнях, проведених членами комісії Конгресу США з американо-китайських відносин у сфері економіки та безпеки, визнав, що збирати розвідувальну інформацію в Китаї дуже складно.

За словами Алмена, США ще належить розібратися, чи зможе новий китайський винищувач протистояти на рівних F-22. Представник розвідувального центру висловив упевненість, що, в будь-якому разі, літак можна порівняти з американським аналогом.

Раніше глава Пентагону Роберт Гейтс неодноразово висловлював переконання в тому, що ВПС США збережуть своє тактичне перевагу в повітрі протягом багатьох найближчих років.

На його думку, цю перевагу забезпечать інші винищувачі п'ятого покоління - F-35, які зараз доопрацьовують. Щоб прискорити роботи за програмою, Гейтс, попри опір деяких законодавців, вирішив обмежитися закупівлею лише 187 винищувачів F-22.

Міністерство оборони США збирається придбати до 2014 року 513 F-35, а до 2034 армія повинна мати майже 2,5 тисячі таких бойових машин. Раніше глава Пентагону висловлював упевненість, що коли Китай отримає свої винищувачі п'ятого покоління, у США буде вже більше тисячі F-22 і F-35. Таким чином, все одно перевага США у цій сфері буде однозначною.

Нагадаємо, що в Росії також проводяться випробування винищувача п'ятого покоління Т-50. Вже успішно пройшли шість випробувальних польотів. Конструкторської розробкою винищувача займається ОКБ "Сухого".

Передбачається, що винищувач надійде на озброєння російської армії до 2015 року. Експерти визнають, що Т-50 може протистояти американському F-22 Raptor, але на той час літак вже може морально застаріти.

Читайте також:

Росія створить бойовий вертоліт п'ятого покоління

США запустили безпілотний військовий космічний корабель

На американських винищувачах F/A-18 з'явилися тріщини

Російський "винищувач з людським інтелектом" здійснив другий політ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: