Китайці знайшли у Туркменії велике газове родовище

На правому березі ріки Амудар'я в Туркменістані виявлено нове газове родовище, запаси якого оцінюються в 100 мільярдів кубометрів.

Китайська державна компанія China National Petroleum Corp (CNPC) виявила на правому березі ріки Амудар'я в Туркменістані нове газове родовище, запаси якого оцінюються в 100 мільярдів кубометрів.

На родовищі було отримано стабільний приплив газу в 1,439 мільйона кубометрів і 36,2 кубометра конденсату.

У 2010 році CNPC планує відправити з Туркменії в Китай три мільярди кубометрів. Вони будуть здобуті на родовищах в районі ріки Амудар'я, які розробляє китайська компанія на умовах угоди про розподіл продукції.

Для доставки газу в Китай буде використаний газопровід, який пов'язує Туркменію, Узбекистан і Казахстан з північним заходом Китаю.

Нагадаємо, що раніше про намір поставляти газ до Китаю заявили і в Росії. Як очікується, "Газпром" побудує для цього газопровід "Алтай", який може бути запущений в 2015 році. Свої плани по постачанню палива в азіатську країну є і у "Лукойлу": ця компанія планує поставляти газ до Китаю зі своїх родовищ в Узбекистані.

Китай експортує тільки сім мільярдів кубометрів газу на рік: основна частина палива видобувається всередині країни. При цьому частка газу серед енергоносіїв Китаю становить лише 7-8 відсотків.

Читайте також:

В обмін на злиття "Газпром" пропонує Києву проблемні родовища на Ямалі

"Нафтогаз" планує до жовтня закачати 12 млрд кубометрів газу

Росія відклала на три роки освоєння одного з найбільших у світі газових родовищ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: