Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Китайські військові випереджають Росію, після авіаносця у них знайшли новітній винищувач

З’явилися неофіційні фото, які, на думку експертів, свідчать про створення Китаєм нового перспективного винищувача п’ятого покоління J-20. Водночас, Росія це заперечує.

J-20
china-defense.blogspot.com
Винищувач п’ятого покоління J-20
Китай, який лякає США і ряд інших країн своєю зростаючою військовою міццю, можливо, зробив черговий технологічний прорив, створивши другий перспективний винищувач п'ятого покоління.

У середу ввечері фото невідомого бойового літака з'явилися на низці інтернет-форумів країни. Російські ЗМІ відзначають, що це явно не відомий J-20 - конкурент американського винищувача-"невидимки" F-22 Raptor - єдиного в світі літака такого роду, який вже стоїть на озброєнні.

На знімках фрагментарно зображений літак, що знаходиться на аеродромі. Зокрема, видно повітрозабірник і частину ліхтаря пілотської кабіни. За своїми обрисами вони нагадують відомі винищувачі п'ятого покоління, але при цьому мають явні відмінності.

Серед експертів існує думка, згідно з якою у Китаї всі подібні "витоки неофіційної інформації" носять характер спецоперацій і здійснюються в рамках інформаційної політики державних органів.

Наприклад, як розповів головний редактор журналу "Національна оборона" Ігор Коротченко, ніяка самостійна діяльність блогерів, які нібито фотографують секретні розробки, а потім викладають фотографії в Мережу, неможлива.

"Не треба ілюзій. В реальності не може бути так, щоб якийсь китайський папараці проник на військовий китайський аеродром, відзняв політ винищувача п'ятого покоління, а потім виклав знімки в інтернеті. Китайським органам держбезпеки не склало б труднощів викрити таку людину і за двадцять чотири години вжити щодо неї відповідних заходів", - пояснив експерт.

За словами експерта, за допомогою "витоків", з одного боку, демонструється зростання військової потужності Китаю, з іншого - офіційні структури можуть у будь-який момент заявити про зворотне.

Саме з неофіційних китайських інтернет-ресурсів у січні цього року, вперше стало відомо про підготовку льотних випробувань J-20, існування якого китайське керівництво підтвердило лише кілька днів по тому.

А в квітні з'явилися фотографії, що свідчать про те, що вже майже готовий перший в країні авіаносець. Лише в червні начальник генштабу армії підтвердив, що Китай дійсно веде його будівництво.

Цікаво, що Міноборони країни одночасно намагається переконати світ у тому, що насправді Китай значно відстає у розвитку військових технологій від тих же США, навмисно або ненавмисно "забуваючи" про свої останні досягнення.

Так, глава відомства генерал Лян Гуанлє заявив днями в Сінгапурі, що його країна відстає від Америки "років на 20", маючи в своєму розпорядженні в основному зброю другого покоління. Про винищувачі J-20, які зробили у січні перший тестовий виліт, міністр не згадав.

Багато хто в США переконані, що для створення власної новітньої військової техніки Пекін використовує фактично крадені закордонні технології. Наприклад, за однією з версій, технологію "стелс" при створенні J-20 китайці могли скопіювати з американського F-117, що розбився в 1999 році в Сербії. Уламки вони, можливо, купили у місцевих фермерів.

Втім, американські конгресмени висунули інше припущення - що китайський літак п'ятого покоління був створений на основі російських технологій, пише Daily Tech.

Відзначимо, характеристики літака п'ятого покоління цілком конкретні. Головна його відмінність попередників - вся наявна інформація піддається аналізу комп'ютера і видається пілоту у вигляді підказки.

Інші відмінності - надманевреність і крейсерський надзвук - здатність летіти на надзвуковій швидкості без включення форсажу. Багато в чому ці характеристики досягаються завдяки новітньому двигуну.

Читайте також:

Китай показав фото палубного винищувача, прототип якого купив в України

Китай запевнив, що новітня зброя потрібна йому тільки для оборони

Китай випробував новітній винищувач, щоб сподобатися США

Китай клонує і продає російські винищувачі

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції