Китайській провінція Хубей після суворого карантину повертається до звичайного життя: що відбувається в Ухані

Китайській провінція Хубей після суворого карантину повертається до звичайного життя: що відбувається в Ухані

Фото: Associated Press

Провінція Хубей після двох місяців карантину скасовує суворі обмеження, але покидати місто дозволять від 8 квітня.

Після двох місяців суворого карантину Китай повертається до нормального життя. У провінції Хубей, яка була епіцентром спалаху коронавірусу, влада зняла частину обмежень 25 березня. Що відбувається у відомому на весь світ місті Ухань — у сюжеті ТСН.19:30.

Люди у масках стоять за півтора метри одне від одного, їм перевіряють температури на вході - за таких умов відкриваються перші крамниці Уханя. Утім, місцевим суворі обмеження швидше за все скидаються на приємну прогулянку, бо через епідемію коронавірусу люди з січня не могли виходити на вулиці: продукти крамниці доправляли до дверей. Нині ж карантин послабили і до уханьських супермаркетів вже вишикуються черги.

Українець Юрій Прініч провів на карантині в Ухані два місяці. ТСН розповідала його історію: хлопець лишився в епіцентрі епідемії через свою наречену. Вона родом з Південної Африки, а тому відлетіти разом до однієї країни пара не могла. Зрештою, Роксен вилетіла на батьківщину - у цей літак могли посадити і Юрія, але там забракло місць. Українець сподівається вирушити за нареченою незабаром, бо бмеження на виїзд Ухань має зняти 8 квітня.

Пів сотні українців з Уханя евакуювали у лютому: тоді всіх помістили на двотижневий карантин. Нині ж у місті лишається ще чотири з половиною десятка наших співвітчизників і менше третини з них мають намір евакуюватися.

Ухань вже готовий відродитися: у місті перед запуском випробовують метро,а цієї суботи на уханьський залізничний вокзал приїдуть перші потяги. Водночас, випускати людей з міста влада почне лише за два тижні.

Після двох місяців суворого карантину провінція Хубей повертається до звичного життя

Після двох місяців суворого карантину провінція Хубей повертається до звичного життя

Транспорт, кафе, ресторани і навіть туристичні цікавинки один за одним відчиняються заклади провінції Хубей. Місцева ділянка Великої китайської стіни вже приймає туристів, але з обережністю. "Ми розділили оглядову зону на різні секції. Кожна з них має охоронців. Вони нагадуватимуть відвідувачам не збиратися докупи і гарантуватимуть їхню безпеку", - каже директор офісу управління секцією Бадалін Великої китайської стіни Чжан Вей.

Чи подолав Китай вірус остаточно, відповіді на це питання поки немає. Вчені з університету Саутгемптона припускають, що новою проблемою для країни може стати завезення інфекції з-за кордону. За даними китайської влади, минулої доби на материку не зафіксували жодного нового випадку зараження. Тоді, як 47 людей, інфікованих вірусом, прибули до Піднебесної з-за кордону.

В умовах поступового скасування карантину Всесвітня організація охорони здоров'я радить Пекіну пильно стежити за ситуацією і за перших ознак, що зараження набирає обертів, реагувати не гаючи часу.

Кореспондентка ТСН Катерина Федорченко.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація