Киянин розповів, як лікарка ігнорувала симптоми коронавірусу у його батька: пенсіонер помер

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Коронавірус підтвердили у подружжя пенсіонерів.

Зять померлого від коронавірусу на Прикарпатті чоловіка розповів, як подружжя намагалося отримати медичну допомогу, а сімейна лікарка ігнорувала симптоми недуги. Батьки обоє контактували з односельцями, які повернулися з Італії, пенсіонерам наполегливо радили лікуватися удома. Врешті, чоловік помер у швидкій, у його дружини підтвердили коронавірус, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Пост киянина Дмитра Соболя збурив соцмережі. У тексті зазначалося: "Помер наш батько, а половина нашої сім'ї зараз у різних лікарнях".

Під час розмови у Скайп розповідає, що все почалося із дзвінка до батьків дружини у село Вовчківці 20 березня. "Мати третій день кашляла й мала температуру. У батька теж підвищена температура трималася п'ятий день. До лікарів не зверталися", - каже.

Діти налякалися, коли дізналися, що батько зустрічався з односельцями, які повернулися з Італії. Стареньким наказали негайно звертатися до сімейної лікарки. Утім, та обмежилася телефонною консультацією. "Не може їх прийняти, бо сама на лікарняному вдома. Сказала, що у симптомах нічого страшного немає. Мовляв, пийте більше рідини", - згадує чоловік.

Відео Подружжя із Прикарпаття не змогло вчасно отримати медичну допомогу щодо лікування коронавірусу

Кілька днів у гарячці, дзвінки сімейному лікарю і поїздки на обстеження. Киянин у соцмережі розповів, як подружжя із прикарпатського села намагалося отримати медичну допомогу. Хоч обоє контактували з односельцями, які повернулися з Італії, пенсіонерам наполегливо радили лікуватися удома. Врешті, 61-річний чоловік помер у швидкій, у його дружини підтвердили коронавірус. Більше про коронавірус в Україні 

Подружжя із Прикарпаття не змогло вчасно отримати медичну допомогу щодо лікування коронавірусу

Відтак батьки поїхали до Коломиї. В інфекційній лікарні у матері почули хрипи, однак відпустили додому, каже Дмитро. Діти ледве домоглися, щоб у Вовчківці таки приїхала швидка і хоча б матір госпіталізували.

За кілька днів четверо односельців, з якими контактував батько, злягли з коронавірусом. Стан свекра, розповів Дмитро, також погіршився. За невисокої температурі з'явився кашель. Сімейна лікарка про госпіталізацію далі мовчала. "Вона не здогадувалася, що батько має діабет, який може не давати високу температуру", - розповів зять померлого чоловіка Дмитро Соболь.

Минуло ще кілька днів, Дмитру раптом подзвонили дезинфектори, що оброблятимуть хату у Вовчківцях. Батько на той момент вже ледве дихав у лікарні в Коломиї. Його готуються перевозити в Івано-Франківськ. Дорогою у швидкій чоловік помер. Тільки наступного дня, за словами Дмитра, у матері взяли аналізи, які підтвердили коронавірус. Жінку перевезли до обласної інфекційної. Також госпіталізували і родину як контактних.

За фактом смерті чоловіка відкрили кримінальне провадження. Судмексперти зробили розтин. За попередньою інформацією, там була вірусна пневмонія. Однак вірус київська референс-лабораторія не виявила. "Ми вважаємо, що тест зробили неправильно. Дочекалися шість днів із дня смерті", - наголосив чоловік.

Своєю чергою, медики запевняють, що усі звинувачення безпідставні. Сімейна лікарка протоколу в жодному пункті не порушила. "Чоловік був під спостереженням сімейних лікарів як контактна особа, без проявів захворювання. Під час першого ж прояву підвищення температури, негайно викликали бригаду швидкої для госпіталізації", - розповів заступник директора департаменту охорони здоров'я Івано-Франквської ОДА Володимир Чемний.

Тим часом Дмитро каже, що розголосу цій історії надав насамперед для того, аби дорослі діти зараз частіше дзвонили своїм літнім батькам, щоб не втратити дорогоцінний час.

Кореспондентка ТСН Алла Пасс.

Залиште свій коментар

Вибір редакції