Київ занепокоївся конфліктом КНДР з Південною Кореєю

В МЗС назвали перестрілку між КНДР і Республікою Корея як загрозу стабільності й безпеці усього регіону.

Міністерство закордонних справ висловило занепокоєння у зв'язку з перестрілкою між КНДР та Південною Кореєю 23 листопада в жовтому морі.

"В Україні з глибоким занепокоєнням сприйняли факт збройної сутички між Корейською Народно-Демократичною Республікою і Республікою Корея 23 листопада 2010 року в Жовтому морі", - йдеться у заяві МЗС України.

У заяві зазначено, що цей інцидент створює загрозу стабільності й безпеці усього регіону, а його подальший розвиток може завдати серйозної шкоди перспективам продовження міжкорейського діалогу в мирному ключі, зокрема стосовно відновлення шестисторонніх переговорів.

"Україна закликає сторони до поміркованості й стриманості у діях, з метою недопущення подальшої ескалації конфлікту. Україна сподівається, що сторони здійснять конструктивні кроки, спрямовані на якнайшвидшу нормалізацію відносин, що сприятиме загальній стабілізації на Корейському півострові та в регіоні Північно-Східної Азії", - підсумовується у заяві.

Нагадаємо, південнокорейській острів Енпхендо, що знаходиться неподалік від лінії розмежування двох ворогуючих країн, 23 листопада піддався артилерійському обстрілу з боку Північної Кореї.

В результаті обстрілу загинули 4 особи та були поранені ще 18.

Пхеньян оголосив, що обстріл став відповіддю на атаку з боку жителів півдня.

Президент Південної Кореї наказав зруйнувати ракетну базу КНДР у випадку провокацій.

Дії Пхеньяну засудили багато країн світу, включаючи США і Росію. Вашингтон також пообіцяв захистити Південну Корею в разі нападу сіверян.

Читайте також:

КНДР звинуватила Південну Корею у "безрозсудній провокації"

КНДР запідозрили у підготовці чергового ядерного випробування

На кордоні Північної і Південної Кореї сталася перестрілка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: