Кліматична катастрофа. ООН прогнозує, що нинішнє десятиліття на планеті стане найспекотнішим в історії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До кінця століття температура на Землі може зрости на три градуси порівняно з доіндустріальною епохою.

Нинішнє десятиліття на Землі може стати найспекотнішим за всю історію.

Про це оголосила Всесвітня метеорологічна організація ООН (WMO) у вівторок, 3 грудня, під час Кліматичної конференції ООН у Мадриді.

"Ми не на шляху до досягнення цілей Паризької угоди. Якщо ми зараз не вживатимемо термінових заходів щодо клімату, то ми рухатимемося до підвищення температури більше, ніж на три градуси до кінця століття", - заявив генеральний секретар організації Петтері Таалас, цитує агенція dpa.

За даними WMО, станом на кінець жовтня середня світова температура була на 1,1 градуса за Цельсієм вищою, ніж в кінці доіндустріальної епохи наприкінці XVIII століття. Тож 2019-й стане другим чи третім найгарячішим роком за весь час спостережень.

Організація також підтвердила, що минулого року концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла рекордного рівня і продовжує зростати цього року. Серед іншого це шкодить всесвітньому океану, оскільки він поглинає тепло і вуглекислий газ.

За даними WMO, температура води в океані також досягла рекордних показників.

"Морська вода на 26% кисліша, ніж на початку індустріальної епохи", - повідомили в організації, додавши, що це негативно впливає на морські екосистеми.

На Кліматичній конференції в Мадриді планується обговорити виконання умов Паризької угоди із захисту клімату, підписаної 2015 року. Тоді 190 країн світу взяли на себе зобов'язання вживати заходів для того, щоб не допустити глобального потепління. Основна мета, позначена в Паризькій угоді, - скоротити викиди СО2 в атмосферу. Саме вони є причиною глобальних кліматичних змін.

Відео Активісти оточили місце проведення кліматичного саміту ООН у Мадриді

До іспанської столиці з’їхалися десятки тисяч учасників зі всього світу обговорити проблеми довкілля і виділення на це додаткових коштів. На думку активістів, цього замало, аби врятувати планету. Із плакатами у руках вони вимагають від урядовців діяти більш рішуче і ухвалювати закони для охорони довкілля.  

Активісти оточили місце проведення кліматичного саміту ООН у Мадриді

 

Вибір редакції