Кліматичний саміт у Копенгагені закінчився "пшиком"

Президент Росії охарактеризував підсумки кліматичного саміту як "порожній звук" і підкреслив, що в цьому не має провини Росії.

Міжнародна конференція з питань зміни клімату, що пройшла в Копенгагені, закінчилася "пшиком", але в цьому немає провини Росії, вважає президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

"Скажу відверто, я не задоволений результатами Копенгагена. Вийшов" пшик ", порожній звук. На жаль, не змогли домовитися. І, скажу акуратно, це не вина Росії", - заявив Мєдвєдєв в четвер в підсумковому інтерв'ю трьом телеканалам.

Спочатку передбачалося, що на зустрічі в Копенгагені буде підписано документ про обмеження на промислові викиди в атмосферу, який замінив би Кіотський протокол, дія якого закінчується в 2012 році. Проте країнам не вдалося домовитися про це через серйозні розбіжності між країнами, що розвиваються та розвиненими країнами.

Всеохоплюючий документ узгодити так і не вдалося. Підсумком стало лише узгодження рамкового документу про наміри кількома провідними країнами, який "був прийнятий до відома" рештою учасників саміту. Більшість експертів, світових ЗМІ та політиків охарактеризувало цей підсумок як явну невдачу.

Разом з тим, президент РФ підкреслив, що Росія продовжить реалізовувати програми з підвищення енергоефективності незалежно від результатів зустрічі в Копенгагені.

"Безвідносно до цих угод (в Копенгагені) ми будемо займатися енергоефективністю, створенням сучасної енергетики, зниженням енергоємності нашої економіки, отже, зниженням викидів в атмосферу. Тому що навіть якщо всі прогнози, які сьогодні існують - про зміну клімату - виявляться несерйозними або неактуальними, ми все одно, як мінімум, покращимо атмосферу в якій живемо ", - додав глава держави.

Читайте також:

Кліматичну угоду ООН назвали найгіршою в історії

Учасники саміту ООН в Копенгагені підписали кліматичну угоду

Африканські країни зупинили переговори зі змін клімату

У Копенгагені представили чорновий варіант кліматичної угоди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: