Кліматичну угоду ООН назвали найгіршою в історії

Країни, що розвиваються, не згодні з умовами компромісної угоди, підписаної на саміті ООН в Копенгагені.

Деякі країни, що розвиваються виступили проти компромісної угоди, досягнутої з ініціативи США в Копенгагені.

Серед них - Венесуела, Болівія, Куба і острівна держава в Тихому океані Тувалу, яке побоюється, що підйом рівня світового океану може призвести до його затоплення.

Повідомляється, що представники країн, що розвиваються виступили проти нової угоди, зазначивши, що вони не хочуть, щоб цей документ уособлював боротьбу ООН з глобальним потеплінням клімату, прийшовши на заміну Кіотському протоколу, термін дії якого закінчується в 2012 році.

"Наше майбутнє не продається. З жалем повідомляю вам, що Тувалу не приймає цей документ", - заявив представник цього тихоокеанського держави, яка побоюється бути затопленим і зникнути з карти світу через підвищення рівня Світового океану як наслідок глобального потепління клімату.

Представник Судану назвав запропонований на розгляд документ найгіршим в історії.

Делегати з Венесуели, Болівії, Куби та Нікарагуа також різко і в гнівних тонах засудили Копенгагенські угоду, підкресливши, що воно було нечесним чином розроблено під час форуму за закритими дверима і не спрямоване на боротьбу з глобальним потеплінням клімату.

Варто відзначити, що для того щоб підсумковий документа конференції став повноправним пактом ООН, потрібне одноголосне рішення всіх 193 учасників кліматичного саміту. Якщо деякі країни виступають проти, то угода приймається тільки його прихильниками - в даний час це група провідних держав, на частку яких припадає більше половини світових викидів парникових газів.

На думку представника Китаю, конференція закінчилася з позитивним результатом, і всі повинні бути задоволені.

Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун заявив, що кліматичний саміт у Копенгагені є першим кроком на шляху прийняття юридично зобов'язує договору.

Також на брак юридичної сили цієї угоди і поскаржився голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

"Ця угода краще ніж ніяке, але це не великий крок", - заявив Баррозу.

За словами канцлера Німеччини Ангели Меркель, вона розглядає підсумки саміту зі змішаними почуттями, відзначивши при цьому, що єдиною альтернативою цієї угоди міг бути провал.

Також президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що чергова міжнародна конференція з питань глобального потепління клімату пройде через шість місяців у німецькому місті Бонн. Потім переговори будуть продовжені на підсумковій конференції, що пройде в столиці Мексики в кінці 2010 року.

Також стало відомо, що екологічні організації незадоволені підсумками конференції з клімату в Копенгагені. Як повідомили представники Грінпіс, запропоновані заходи недостатні для ефективної боротьби з проявами зміни клімату.

Глава британського Грінпіс Джон Совен назвав дії політиків на кліматичному саміті в Копенгагені злочином. "Сьогодні вночі в місті Копенгаген відбувся злочин, всі винні в ньому чоловіки і жінки біжать зараз в аеропорт", - сказав керівник організації.

На його думку, політики не ставили цілей скоротити кількість викидів вуглекислого газу, бо не дали ніякого юридично зобов'язує сторони договору. "Здається, що є дуже небагато політичних діячів у цьому світі, здатних поглянути за горизонт своїх власних вузьких особистих інтересів", - сказав Джон Совен.

Нагадаємо, на саміті ООН, в якому брали участь представники 194 держав, було вирішено стримувати середньорічну температуру на Землі на рівні 2 градуси Цельсія в порівнянні з доіндустріальною епохою.

Згідно з повідомленнями, також було досягнуто угоди щодо фінансової підтримки найменш розвинених країн з метою допомогти їм у боротьбі зі зміною клімату.

На боротьбу з глобальним потеплінням у країнах, що розвиваються, які самі не здатні зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу, держави-учасники саміту в найближчі три роки мають намір виділити близько 30 мільярдів доларів. З них близько 3,6 мільярдів буде виділено з бюджету США, 11 мільярдів дасть Японія і 10,6 мільярда - Євросоюз.

Однак, за словами президента США, юридична узгодження такого договору займе якийсь час.

Читайте також:

Учасники саміту ООН в Копенгагені підписали кліматичну угоду

Африканські країни зупинили переговори зі змін клімату

У Копенгагені представили чорновий варіант кліматичної угоди

Кліматичний саміт у Копенгагені: демонстранти спробували взяти штурмом залу засідань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: