Клінтон переплутала "перезавантаження" з "перевантаженням"

Курйозна помилка закралася у символ російсько-американських відносин.

Перша зустріч глави МЗС РФ Сергія Лаврова і держсекретаря США Гіларі Клінтон обернулася курйозом.

Клінтон подарувала Лаврову сувенір у вигляді кнопки, на якій латиницею повинно було бути написано російське слово perezagruzka - символ нових відносин. Проте в слово на кнопці закралася помилка. Написане слово виглядало так: peregruzka. Англійською слово - reset - було написано правильно.

"Ви написали неправильно, повинне бути перезавантаження, а не перевантаження", - поправив російський міністр. Проте, як передають агентства, обидва розділи зовнішньополітичного відомства натиснули на сувенірну кнопку. А Клінтон розсміялася і пообіцяла, що намагатиметься не допустити "перевантаження" в російсько-американських відносинах.

Нагадаємо, Лавров і Клінтон в Женеві проводять першу повноформатну зустріч, на якій обговорюються майбутні основи російсько-американських відносин. Основні питання зустрічі - ПРО, іранське ядерне досьє, взаємодія в Афганістані, врегулювання ядерної проблеми Корейського півострова, нерозповсюдження зброї масового знищення, боротьба з тероризмом і наркотрафіком.

"Це буде зустріч, яка покликана дозволити подивитися на весь наш порядок денний, міжнародну сферу, де ми співробітничаємо, і підготувати як слід зустріч президентів", - сказав Лавров.

"Ми із стриманим оптимізмом чекаємо результатів цієї зустрічі, - сказали в МЗС РФ. - Це - перша зустріч, на якій кожна сторона запропонує свої позиції і порядок денний на майбутнє, і стане підготовчим етапом саміту".

У МЗС РФ вважають, що необхідно починати конкретну роботу з питань, де співпадають інтереси, зокрема, це - Афганістан і боротьба з тероризмом. "А за проблемами - виходити на узгодження позицій, - додали в міністерстві. - Це торкається проблеми ПРО і Ірану".

Як повідомлялося, Держсекретар США Гіларі Клінтон та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров проводять 6 березня, зустріч у Женеві. Мета зустрічі - розставити акценти в російсько-американських відносинах та підготувати ґрунт до переговорів президентів обох країн.

Напередодні міністри закордонних справ країн-учасниць Альянсу ухвалили рішення відновити повноформатну співпрацю з Москвою, яка була припинена у вересні 2008 року після подій на Кавказі. Проти висловилася тільки Литва.

Читайте також:

Клінтон: Росія не має права забороняти іншим вступати у НАТО

США та Росія "розставляють акценти" у Женеві

НАТО відновило співпрацю з Росією

Клінтон зобов’язалася інтегрувати в НАТО Україну та Грузію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: