Клінтон погодилася очолити держдепартамент США

Гіларі Клінтон має намір прийняти пропозицію Барака Обами очолити держдепартамент в новій адміністрації США.

Про це пише британська газета The Guardian. Колишня перша леді США боролася за висунення в президенти від демократів, але в напруженій боротьбі поступилася цим місцем Обамі, який потім переміг суперника-республіканця Джона Маккейна.

Під час передвиборної боротьби за висунення від демократів Клінтон висловлювалась, що Обама не готовий до рішення складних зовнішньополітичних проблем, називаючи його "недосвідченим і наївним", сам же переможець вважав, що Гіларі переоцінює свої здібності і критикував її за підтримку вторгнення до Іраку.

Про те, що Клінтон отримала від Обами пропозицію стати державним секретарем, раніше офіційно не повідомлялося. Проте ряд політиків і експертів припускали це після зустрічі Обами і Клінтон. Обама зустрічався з колишньою першою леді Америки минулого четверга, 13 листопада, в Чікаго. Офіційно про результати переговорів нічого оголошено не було, проте одразу після консультацій Обама дав своїм юристам розпорядження розпочати перевірку фінансової діяльності Білла Клінтона, щоб уникнути можливого конфлікту інтересів.

Білл Клінтон є засновником крупного добродійного фонду, який одержує фінансування з різних джерел. Відомо, що цей фонд одержував гроші у тому числі і від глав іноземних держав. Конфлікт інтересів, виникнення якого побоюється Обама, пов'язаний, частково, з цим фактом.

Багато політиків-демократів розцінили це як ознаку того, що рішення про її призначення на пост держсекретаря вже ухвалене. На їхню думку, відмова від призначення після таких різких і демонстративних кроків означала б новий розкол і протистояння в таборі демократів, що не на користь вибраного президента.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: