Клінтон пообіцяла Саакашвілі сприяти поверненню Південної Осетії і Абхазії

США пообіцяли Саакашвілі зробити все, щоб незалежність Південної Осетії і Абхазії ніхто не визнав. Весь світ повинен сприймати ці республіки як частину Грузії.

Держсекретар США Гілларі Клінтон від імені Сполучених Штатів пообіцяла президенту Грузії Михайлу Саакашвілі докладати всіх зусиль для того, щоб інші країни продовжували не визнавати незалежність Південної Осетії і Абхазії.

"Держсекретар дала ясно зрозуміти, що США не визнають і не збираються визнавати Південну Осетію і Абхазію, і ясно дала зрозуміти грузинам, що ми продовжимо працювати з іншими членами нашого міжнародного співтовариства, щоб інші країни також не визнали їх. Як ви знаєте, на даний момент, крім Росії, незалежність цих регіонів визнали тільки Нікарагуа і Венесуела ", - сказав журналістам заступник держсекретаря у справах Європи і Євразії Філіп Гордон за підсумками минулого в понеділок в Нью-Йорку двосторонньої зустрічі Клінтон і Саакашвілі. Слова цитуються за стенограмою зустрічі.

Клінтон в ході зустрічі, на яку преса допущена не була, також висловила надію на те, що Південна Осетія і Абхазія будуть сприйматися всім світом як невід'ємні частини Грузії.

"Вона дала зрозуміти, що ми вважаємо кращим способом досягти нашої спільної мети не тільки невизнання незалежності Південної Осетії і Абхазії іншими країнами, але визнання їх належності до Грузії. А метою нашої вона назвала збільшення привабливості Грузії, перетворення її в магніт для тих, хто повертаються туди", - сказав Гордон.

На думку заступника голови американського зовнішньополітичного відомства, США досягли чималих успіхів в тому, щоб світ не визнав незалежність Південної Осетії і Абхазії.

"Незважаючи на тиск Росії, яка намагається домогтися в світі визнання республік, як я сказав, 99% міжнародної громадськості їх не визнали. І ми працюємо з нашими грузинськими друзями над тим, щоб цього не допустити", - заявив Гордон.

За словами заступника держсекретаря, Клінтон у розмові з грузинським президентом підкреслила необхідність демократизації Грузії, а також в черговий раз повторила, що США чекають від Росії дотримання умов перемир'я, укладеного в серпні 2008 року, і повернення військ на попередні позиції конфлікту.

"Ми працюємо над тим, щоб Росія виконувала умови угоди про перемир'я 2008 року і над тим, щоб ваша країна знову зібрала воєдино свої частини, як це має бути", - сказала Клінтон.

Нагадаємо, 26 серпня 2008 проголошені республіки визнала Росія, а 5 вересня того ж року прикладом Москви пішла Нікарагуа.

10 вересня президент Венесуели Уго Чавес оголосив на переговорах з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим про визнання його країною незалежності Південної Осетії і Абхазії.

Читайте також:

В Абхазії під час візиту Путіна стався вибух

Путін пообіцяв Абхазії військову підтримку

Завдяки Путіну в Абхазії демографічний вибух

Саакашвілі вважає війну з Росією самогубством

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: