Клінтон закликала народ Пакистану до державного перевороту

Держсекретар закликала пакистанців жорстко виступити проти безвідповідальної політики уряду.

Держсекретар США Гіларі Клінтон звинуватила Пакистан в потуранні терористам з угрупування "Талібан". Пакистанська влада дозволила ісламізму узяти під контроль частину території країни, і в результаті ситуація стала представляти "смертельну загрозу" світовій безпеці.

Вона піддала критиці уряд Пакистану, чия політика не здатна вирішити проблему з діючими на території країни екстремістськими угрупуваннями.

"Думаю, ми не можемо чіткіше висловити серйозність реальної загрози пакистанській державі, що просунулася близько до Ісламабаду, це було зроблено групою терористів й інших, хто подумує захопити владу в Пакистані, державі з ядерною зброєю", - сказала Клінтон на засіданні комітету із зовнішньої політики палати представників конгресу.

Вона відзначила, що під контрольною ісламізму є все більша територія, і закликала пакистанський народ жорстко виступити проти безвідповідальної політики уряду. Як відзначають ЗМІ, це надзвичайно різка заява для адміністрації США - Пакистан завжди вважався союзником Америки в боротьбі з тероризмом.

Держсекретар США також закликала мешканців Пакистану більше озвучувати свої побоювання.

"Я не чую такого роду обурення і заклопотаності від достатньої кількості людей, здатних донести це у вищі ешелони цивільної і військової влади в Пакистані", - сказала Клінтон.

За її словами, міжнародне співтовариство тісно співробітничає в боротьбі з екстремізмом в Пакистані і Афганістані, але самим пакистанцям необхідно також узяти на себе відповідальність.

Президент Пакистану Асиф Алі Зардарі 14 квітня підписав указ про введення ісламських норм шаріату в північно-західному прикордонному районі. Рішення є частиною мирних дій Ісламабаду, націлених на припинення хвилі насильства з боку талібів.

Після терактів 11 вересня 2001 року в США, американська розвідка одержала дані про те, що глава "Аль-Каїди - терорист номер один Усама Бен Ладен - знаходиться на території Пакистану, а саме на Території племен федерального управління. Президент Пакистану Перес Мушараф у той час не визнав цього факту і заявив, що операція американських сил на території його країни порушить суверенітет Пакистану. Таким чином, з 2002 року безпосереднім борцем з тероризмом на "Територіях" є сам Пакистан.

США регулярно проводять обстріл з безпілотних літаків по прикордонних районах Пакистану, де, на думку американців, ховаються підрозділи бойовиків.

Читайте також:

У Пакистані смертник підірвав себе в машині біля блок-посту

"Адвокат диявола" виправдав бен Ладена

Президент Пакистану затвердив мирну угоду з талібами в долині Сват

Пакистанські бойовики спалили 11 вантажівок НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: