Клінтон пов'язала ядерні амбіції Пхеньяну з політикою Буша

Гіларі Клінтон в неділю виступила з критикою політики колишньої американської адміністрації відносно КНДР.

Держсекретар США Гіларі Клінтон в неділю виступила з критикою політики колишньої американської адміністрації відносно КНДР, пише The Washington Post. За словами Клінтон, політика адміністрації Джорджа Буша привела до затяжної кризи навколо північнокорейської ядерної програми.

Зокрема, новий керівник американського зовнішньополітичного відомства вважає помилковим рішення колишніх властей відмовитися від рамкової угоди, укладеної США і КНДР в 1994 році, тобто в період президентства чоловіка нинішнього держсекретаря - Біла Клінтона.

На думку Клінтон, це рішення було ухвалене адміністрацією Буша на підставі сумнівної інформації про таємну програму Пхеньяну щодо збагачення урану і підштовхнуло північнокорейців до створення ядерної зброї: "Безперечно, після розриву рамкової угоди північнокорейці почали у вигляді відплати переробляти плутоній, тому що всі ставки були зняті. Результат такий, що тепер у них є ядерна зброя, якої раніше не було".

За угодою 1994 року Пхеньян заморозив роботу свого ядерного реактора в Йонбені, а після розірвання угоди в 2002 році ядерна програма поновилася з новою силою. У 2006 році була випробувана північнокорейська ядерна зброя, що вимусило США підсилити тиск на КНДР. У 2007 році була досягнута нова угода: Пхеньян передав Китаю своє ядерне досьє і припинив ядерні розробки, але через нові розбіжності з США вони були відновлені.

New York Times відзначає, що Клінтон, прямуючи в своє перше зарубіжне турне в ролі держсекретаря, висловилася про КНДР в смиренному тоні. Головний дипломат США пообіцяла відповісти на північнокорейське ядерне роззброєння "великою відвертістю" відносно Пхеньяну і висловила бажання надавати всесторонню допомоги народу КНДР. Турне держсекретаря включає зупинки в Японії, Китаї, Південній Кореї і Індонезії. 

Читайте також:

Клінтон таємно направила особисте послання керівництву КНДР

Гіларі Клінтон прийняла присягу як держсекретаря США

Проти Гіларі Клінтон подали позов до суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: