Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Клінтон пояснила, навіщо незаконно користувалася приватною поштою на держслужбі

Раніше Клінтон з цього приводу допитало ФБР.

Кандидат в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон зізналася, що користувалася приватною поштою на держслужбі для листування щодо програми ЦРУ з з безпілотного бомбардування.

Незадовго до того, коли Клінтон запитали на NBC форумі про те, чи були в її листах згадки про бомбардування, колишній держсекретар США помітно завагалася, повідомляє The Washington Post.

Клінтон заявила, що таке електронне листування було необхідним через дипломатичні наслідки програми користування дронами і через те, що не всі чиновники в американському уряді мають доступ до класифікованих мереж.

"Я говорю зараз про сотні досвідчених експертів в галузі зовнішньої політики, дипломатів, представників міністерства оборони, які обмінювалися інформацією через некласифіковані системи. Їм необхідно було відповідати на запитання й звітуватися перед народом настільки, наскільки це було можливим, бо зізнатися в існуванні програми ми не могли", — розповіла Клінтон.

На думку журналістів видання The Washington Post, така відповідь Клінтон відображає незручні подвійні стандарти в здійсненні безпілотних бомбардувань адміністрацією Обами за кордоном.

Після того, як президент Обама вступив на посаду 2009 року, темпи здійснення таких бомбардувань значно зросли, а секретна програма стала центральною частиною стратегії США у боротьбі з тероризмом.

Офіційно ця програма ЦРУ лишається засекреченою попри те, що ЗМІ досить часто повідомляли про використання Штатами дронів з військовою метою.

Чимало американських чиновників переконані, що утаємничення цієї програми спрощує для партнерських країн США процеси прийняття бомбардувань на своїй території, а також дозволяє уникати розкриття інформації, яке можливе разом з ударами військових.

До слова, минулого року президент США Барак Обама вибачився за безпілотне бомбардування ЦРУ в Пакистані, що забрало життя американського заручника в країні.

Нагадаємо, на початку вересня нинішнього року Федеральне бюро розслідувань США опублікувало переказ допиту колишнього держсекретаря США Гілларі Клінтон щодо використання нею особистої електронної пошти на держслужбі.

У понеділок, 22 серпня, окружний суддя за підсумками слухань наказав Держдепартаменту США підготувати до можливої публікації ще 14900 електронних листів Гілларі Клінтон та вкладень в них, які ФБР виявило, розслідуючи використання екс-держсекретарем приватного поштового сервера.

Скандал у зв'язку з електронною перепискою Клінтон розгорівся в березні 2015 року. З'ясувалося, що вона вела службове листування з особистого облікового запису електронної пошти, коли обіймала посаду держсекретаря. Сама Клінтон раніше заявляла, що вона навмисно не відправляла і не отримувала засекречені повідомлення зі своєї особистої електронної адреси.

Залиште свій коментар

Вибір редакції