Клінтон: Росія не має права забороняти іншим вступати у НАТО

Держсекретар США нагадала Росії, що поновлення її співпраці з НАТО ще нічого не означає.

Росія не має права накладати вето на розширення НАТО або Євросоюзу, заявила держсекретар США Гілларі Клінтон.

"Ми не згодні з тим, що Росія може накладати вето на прагнення будь-якої з країн стати членом НАТО або Євросоюзу", - сказав вона під час виступу в штаб-квартирі Європарламенту в Брюсселі.

За словами Клінтон, прийняте напередодні главами МЗС 26 країн-членів НАТО рішення відновити на офіційному рівні роботу Ради Росія-НАТО не означає, що Росія зможе відтепер здійснювати втручання в політику європейських держав.

"Наше відновлення відносин з Росією у жодному випадку не підриває нашої підтримки таких країн як Грузія або країни Балтії, або Балкан, або когось ще в Європі, їх бажання бути незалежними, вільними і ухвалювати свої власні рішення і продовжувати слідувати своєму курсу без втручання Росії", - сказала держсекретар США.
Вона підкреслила, що США уважно стежитимуть за тим, щоб цього не відбувалося.

Разом з тим, Клінтон вказала на те, що "США, ЄС і Росія можуть бути партнерами" і успішно спільно співробітничати, прикладом чого є робота близькосхідного "квартету" і багатобічні переговори з Іраном.

Як повідомлялося, Держсекретар США Гіларі Клінтон та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров проводять 6 березня, зустріч у Женеві. Мета зустрічі - розставити акценти в російсько-американських відносинах та підготувати ґрунт до переговорів президентів обох країн.

Напередодні міністри закордонних справ країн-учасниць Альянсу ухвалили рішення відновити повноформатну співпрацю з Москвою, яка була припинена у вересні 2008 року після подій на Кавказі. Проти висловилася тільки Литва.

Тепер сторони повертаються до колишнього порядку денного: боротьба з тероризмом, протидія наркотрафіку, можливо, спільні навчання учення і, що дуже важливе для НАТО, транзит вантажів до Афганістану.

Читайте також:

США та Росія "розставляють акценти" у Женеві

НАТО відновило співпрацю з Росією

Клінтон зобов’язалася інтегрувати в НАТО Україну та Грузію

Клінтон пообіцяла умовити Росію на участь у ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: