Клінтон таємно направила особисте послання керівництву КНДР

Держсекретар США таємно направила особисте послання керівництву КНДР, в якому закликала його в найкоротші терміни дозволити міжнародну перевірку ядерних об'єктів і програм Півночі з метою їх ліквідації.

Держсекретар США Гіларі Клінтон таємно направила особисте послання керівництву КНДР, в якому закликала його в найкоротші терміни дозволити міжнародну перевірку ядерних об'єктів і програм Півночі з метою їх ліквідації.

Цей документ доставив до Пхеньяну колишній американський посол в Сеулі Стівен Босуорт. В даний час він розглядається як основний кандидат на пост нового офіційного представника США на переговорах з КНДР, повідомляє у п'ятницю токійська газета Sankei Shimbun.

За даними видання, колишній американський дипломат знаходився в Пхеньяні 3-7 лютого. У відповідь на доставлене ним послання керівництво КНДР зажадало прямого діалогу з новою адміністрацією США. Корейські власті також заявили, що розкриття всіх ядерних програм Пхеньяну повинне здійснюватися, виходячи з того, що без'ядерний статус в майбутньому повинна мати не тільки КНДР, а весь Корейський півострів і прилеглі райони.

Фактично це може означати введення обмежень на діяльність американських військ на Півдні і, можливо, в Японії, передає ІТАР-ТАРС.

Відповідає Пхеньяну, як повідомляється, указується також на важливість принципу "дія в обмін на дію" при ліквідації ядерного потенціалу КНДР. Виведення з ладу її відповідних об'єктів, як підкреслили в Пхеньяні, здійснюватиметься тільки при отриманні енергетичної допомоги від партнерів шляхом шестисторонніх переговорів.

У цьому діалозі, направленому на ліквідацію ядерного потенціалу КНДР, беруть участь дві корейські держави, Китай, Росія, США і Японія. Проте в Токіо побоюються, що при адміністрації Барака Обами США можуть форсувати двосторонній діалог з Пхеньяном в збиток шестисторонньому механізму. 

Читайте також:

Північна Корея розірвала усі угоди з Південною Кореєю

КНДР не відмовиться від ядерної зброї, тому що боїться США

КНДР відмовиться від ядерної зброї після зміни курсу США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: