Клінтон вигідна Україні: вона використовує американську міць — футуролог Фукуяма

Відомий політолог не думає, що Трампу вдасться перемогти.

Американський футуролог Френсіс Фукуяма заявив, що Гілларі Клінтон на посаді президента США для України буде більш вигідною не тільки, ніж кандидат від республіканців Дональд Трамп, але і  ніж нинішній президент Барак Обама.

"Для України вигідно, щоб президентом стала Гілларі Клінтон. Вона більш схильна використовувати американську міць, ніж Барак Обама. Клінтон не погоджувалася з багатьма пунктами зовнішньої політики Обами — наприклад, у Сирії", — зазначив він в інтерв'ю виданню "Новое время".

На запитання, наскільки в Клінтон глибоке розуміння східноєвропейського політичного ландшафту, Фукуяма відповів: "Настільки ж, наскільки воно було глибоким у будь-якого американського держсекретаря. У нас не було жодного держсекретаря, який би вважався експертом по цій частині світу, але Клінтон знає її досить добре".

Учений також повідомив, що наразі в США зростають настрої ізоляціонізму: як у Республіканській, так і в Демократичній партії такої позиції дотримується меншість. А для України це означає, що США з часом можуть відмовитися від санкцій проти Росії.

Цікаво відзначити, що в разі перемоги Трампа все може бути набагато гірше перерахованого вище.

"У випадку з Трампом все може бути набагато гірше, адже він начебто симпатизує Володимиру Путіну, знаходить виправдання окупації України, підтримує бізнес-зв'язки з російськими олігархами", — пояснив Фукуяма.

Він також повідомив про існування позиції, що "у США дуже багато союзницьких відносин у зовнішній політиці та їх кількість потрібно зменшити. Але навіть порівняно з цією позицією погляди Трампа — екстрим".

Нагадаємо, згідно з соціологічним опитуванням телеканалу NBC News, різниця між рейтингами Клінтон і Трампа становить 8-12%, причому на користь першої. Кандидат від демократів Клінтон має на 8% більше шансів стати наступним президентом США, ніж її конкурент Трамп від республіканців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: