КНДР готує третє ядерне випробування

США побачили ознаки того, що Пхеньян готує ще одне підземне випробування ядерної зброї.

Північна Корея планує здійснити третє ядерне випробування.

Про це повідомили представники уряду США.

Вони відзначили, що є ряд ознак, того, що Пхеньян готує проведення ще одного тесту, який може стати третіми підземними випробуваннями, проведеними Кореєю.

Раніше з'явилася інформація про те, що резолюція Ради безпеки ООН по КНДР накладе заборону на проведення нових ядерних випробувань або випробувань балістичних ракет.

Крім того, міжнародному співтовариству буде рекомендовано заборонити постачання палива для північнокорейських вантажних судів, що порушують ембарго на поставку зброї Північній Кореї.

Резолюція також закликає не проводити з КНДР яких-небудь фінансових операцій, за винятком гуманітарних.

Нагадаємо, 10 червня стало відомо, що п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН разом з Японією і Південною Кореєю погодили попередній текст резолюції по КНДР.

Резолюція має на увазі накладення додаткових санкцій на Північну Корею у відповідь на проведені цією країною ядерні випробування і на програму по виробництву ядерної зброї. Очікується, що проект резолюції обговорюватиметься на зборах всі 15 членів Ради ьезпеки ООН.

Голосування по резолюції намічене на 12 червня.

Нагадаємо, 9 червня КНДР пригрозила завдати ядерного удару по будь-кому, хто посміє "зробити замах на суверенітет" країни.

"Наші ядерні арсенали будуть використані як могутні засоби оборони, а також нещадної агресії з метою нанесення карального удару по тих, хто хоч трохи зробить замах на гідність і суверенітет країни", - повідомлялося в заяві.

США і Південна Корея схиляють Раду безпеки ООН до накладення жорстких фінансових санкцій на КНДР. Крім того, США розглядають можливість повторного внесення Північної Кореї в список країн, що підтримують тероризм.

За словами держсекретаря США Гілларі Клінтон, після останніх подій на Корейському півострові декілька американських сенаторів вже звернулися до президента США Барака Обами з відповідною пропозицією.

Друге в своїй історії підземне ядерне випробування КНДР провела 25 травня. Після цього Пхеньян також провів випробування декількох ракет ближнього радіусу дії.

Світова громадськість висловилася проти таких кроків, заявивши, що вони є прямим порушенням резолюції 1718 Ради безпеки ООН і йдуть врозріз з нормами міжнародного права.

Читайте також:

Північна та Південна Корея провели 50-хвилинні переговори

Росія схвалила резолюцію ООН по КНДР

КНДР обіцяє застосувати ядерну зброю "для караючого удару"

КНДР закрила частину Японського моря для судноплавства

За матеріалами: РБК

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: