КНДР готується запустити ще дві ракети

Японія отримала інформацію, що на полігон Тончхан-ні та базу Мусудан-ні були доставлені компоненти двох ракет підвищеної дальності.

Міністерство оборони Японії вважає, що в даний час КНДР може вести підготовку до одночасного запуску відразу двох балістичних ракет великої дальності. Не виключено, що такий залп буде доповнений ще й ракетою середнього радіусу.

Про це повідомляє японська газета "Санкей" з посиланням на військове відомство.

Ще в кінці травня з'явилися відомості про те, що на найновіший в КНДР стартовий полігон Тончхан-ні, розташований на крайньому північному заході країни, доставлені компоненти ракети підвищеної дальності - так званої модернізованої ракети "Тепходон-2".

Згодом Міністерство оборони Японії одержало дані про ознаки доставки такої ж балістичної системи і на базу Мусудан-ні, розташовану на північному сході КНДР. Саме звідти в квітні поточного року була запущена ракета "Тепходон-2", яка, перелетівши через територію Японії, впала у відкриті води Тихого океану, пройшовши шлях в 3,2 тисячі кілометрів.

Це випробування було проведене як порушення рішень Ради Безпеки ООН, які забороняють Пхеньяну розробку і запуски балістичних ракет.

Як повідомляють джерела, в даний час пересування транспорту і персоналу на базах Тончхан-ні і Мусудан-ні дуже схожі, що може свідчити про підготовку КНДР до одночасного запуску двох модернізованих ракет "Тепходон-2". Одна з них, швидше за все, знов перелетить через територію Японії, а друга може бути спрямована на південь - наприклад, у бік острова Гуам, що належить США, або японського острова Окінава.

Наголошується також на ознаках підготовки до запуску ракети середньої дальності типу "Нодон" на південному сході КНДР.

У міністерстві оборони Японії не виключають, що деякі з робіт, що проводяться на ракетних базах, можуть носити демонстративний характер і покликані відвернути увагу від місця основного ракетного пуску.

Загалом японське оборонне відомство виходить з можливості старту відразу декількох ракет, тому задіяло систему радарного стеження за територією КНДР. Японські військові планують також використовувати кораблі, обладнані системами ПРО і розвернути мобільні зенітні ракетні установки Patriot в районі Токіо і острова Хонсю.

За даними південнокорейської газети "Чосон ільбо", яка посилається на джерело в уряді Республіки Корея, в КНДР спеціальний "ракетний" потяг останнім часом пересувався від ракетного НДІ, розташованого в передмісті Пхеньяну, в напрямі ракетної бази в Мусудан-ні. У травні цей же склад доставив міжконтинентальну балістичну ракету на полігон Тончхан-ні в провінції провінції Пхенан-Пукто.

Як вважають в Сеулі і Вашингтоні, це пересування може бути свідоцтвом того, що КНДР доставила до місця запуску другу міжконтинентальну балістичну ракету. Саме з полігону Мусудан-ні 5 квітня поточного року Північна Корея здійснила запуск ракети великої дальності, яку також транспортували по залізниці на спецпотязі. У зв'язку з цим зараз в Південній Кореї і США припускають, що КНДР або планує запуск одночасно двох ракет великої дальності, або ці пересування спеціального складу проводяться з метою ввести розвідки двох країн в оману.

Раніше КНДР погрозила запустити ще одну балістичну ракету на знак протесту проти оголошених Радою Безпеки ООН санкцій проти Пхеньяну після другого ядерного випробування. Тут не виключають можливості того, що у КНДР є в наявності три або чотири міжконтинентальні балістичні ракети, а ще одна або дві - збираються на ракетному НДІ в Санум-дон.

Читайте також:

Ракета КНДР пролетіла на 800 км далі, ніж вважалося раніше

КНДР відновила переробку плутонію для військових цілей

Попри погрози США, Північна Корея випробувала крилаті ракети

Радбез ООН засудив проведене КНДР ядерне випробування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: