КНДР і ООН не змогли домовитися про початок переговорів у зв'язку із загибеллю корвета "Чхонан"

У результаті четвертого раунду переговорів між представниками Кореї та ООН сторони так і не змогли прийти до спільної думки з жодного питання.

На Корейському півострові в прикордонному пункті Пханмунджом в демілітаризованій зоні у вівторок завершився четвертий раунд переговорів представників місії Корейської народної армії і членів комісії з питань військового перемир'я командування військ ООН в Кореї. Сторони так і не змогли прийти до спільної думки з жодного питання.

У ході переговорів обговорювалися дата, порядок денний та протокол переговорів на генеральському рівні для обговорення проблем, пов'язаних з загибеллю 26 березня в Жовтому морі південнокорейського корвета "Чхонан", що забрала життя 46 моряків.

З 1998 року зустрічі на генеральському рівні використовуються сторонами для зниження напруженості в регіоні у зв'язку з протистоянням двох Корей.

Раніше на переговорах на рівні полковників представники КНДР категорично заперечували свою причетність до потоплення бойового корабля Південної Кореї. У ході проведеного розслідування південнокорейська комісія за участю експертів Австралії, Великобританії, Канади, США і Швеції в травні прийшла до висновку, що "Чхонан" вибухнув і затонув у результаті торпедної атаки північнокорейської міні-субмарини.

Переговори проходили в складній обстановці, оскільки напередодні берегова артилерія КНДР провела 130 пострілів в район поблизу міжкорейського морського кордону у зв'язку з найбільшими південнокорейськими військово-морськими маневрами в Жовтому морі. У минулий понеділок навчання завершилися.

За даними джерел Південної Кореї, близько 10 снарядів потрапили в район територіальних вод Республіки Корея на південь від Північної прикордонної лінії - морського кордону між двома Кореями, проведеної в односторонньому порядку 30 серпня 1953 міжнародними силами ООН.

У Сеулі назвали обстріл "серйозною провокацій, проте Пхеньян пригрозив знову застосувати відповідні заходи. КНДР не сподобалися навчання, які, за запевненням Південної Кореї, носили виключно оборонний характер. До початку маневрів Пхеньян пригрозив завдати контрудар, якщо навчання все ж таки будуть проведені.

Нагадаємо, що наприкінці минулого місяця у східного узбережжя Корейського півострова пройшли американо-південнокорейські військові навчання. Тоді КНДР так само погрожувала застосувати свої сили ядерного стримування.

Читайте також:

КНДР провела залпи поблизу кордону Південної Кореї

КНДР захопила південнокорейське судно

Північна Корея пригрозила Південній "фізичним контрударом"

ВідеоЗатоплення корвета Cheonan

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: