КНДР і Японія не дійшли згоди

Друге засідання робочої групи з нормалізації відносин Японії і КНДР в Улан-Баторі не принесло прогресу.

КНДР
BBC
Японська сторона в четвер знов зажадала швидкої видачі тих викрадених, які, на її думку, залишилися в КНДР.
Друге засідання робочої групи, що завершилося в четвер, з нормалізації відносин Японії і КНДР в Улан-Баторі не принесло прогресу в рішенні проблеми викрадених в 1970-1980-х роках північнокорейськими спецслужбами японських громадян, повідомляє телеканал NHK.

"В ході нинішніх дводенних переговорів невирішене питання так і залишилося невирішеним. Але важливо, що ми провели обмін думками в спокійній обстановці. Думаю, що це певною мірою успіх", - сказав за підсумками зустрічі журналістам глава японської делегації Іосікі Міне.

Японська сторона в четвер знов зажадала швидкої видачі тих викрадених, які, на її думку, залишилися в КНДР. Як повідомив член північнокорейської делегації зам керівника департаменту Азії МЗС КНДР Кім Чоль Хо, Пхеньян як і раніше вважає, що "проблема повністю вирішена".

"Ми і раніше виражали цю позицію, і на цих переговорах знову висловили її. Японська сторона відзначила, що у них залишаються деякі сумніви в нашій позиції, так, отже можна сказати, що у нас поки що є розбіжності в думках", - сказав він.

За його словами, парламентери погодилися продовжити обговорення надалі. Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, коментуючи підсумки засідання робочої групи, сказав, що не "можна говорити про успіх, якщо все обмежилося розмовами без прогресу в рішенні проблеми". Північна Корея визнала факт викрадення 13 японців. П'ятеро з них репатріювали, інші, за запевненнями північнокорейської сторони, вже померли.

Пхеньян вважає це питання закритим, проте Токіо упевнений, що таких випадків було більше, і наполягає на поверненні всіх викрадених на батьківщину. Без рішення цієї проблеми Японія відмовляється брати будь-яку пряму участь в допомозі Пхеньяну, зокрема в покритті витрат, пов'язаних з постачаннями мазуту для північнокорейських теплових електростанцій в обмін на виконання нею заходів по денуклеаризації.

Перша зустріч японсько-північнокорейської робочої групи відбулася в березні в Ханої. Сторони в черговий раз озвучили свої позиції з проблеми викрадених, проте через те, що кожна з них жорстко стояла на своєму, діалог не вийшов, і засідання закінчилося безрезультатно.

У цьому сенсі результат сьогоднішнього раунду можна вважати успішним, тому що минулого разу парламентери спілкувалися недовго і готові були перервати зустріч в перший же день, але, завдяки дипломатичним зусиллям інших зацікавлених сторін, зустрілися наступного дня. Другий етап тривав всього 45 хвилин і ні до чого не привів.

Токіо і Вашингтон пов'язують рішення проблеми викрадених з питанням виключення Північної Кореї із списку країн, що фінансують тероризм. Це, у свою чергу, є однією з основних вимог Пхеньяну для продовження виконання своїх зобов'язань по денуклеаризації Корейського півострова.

Представники Вашингтона і Пхеньяну минулої неділі домовилися, що північнокорейська сторона оприлюднить і заморозить свою ядерну програму до кінця року. КНДР після цього оголосила, що США погодилися виключити її з "чорного" списку, проте Америка наступного дня спростувала цю інформацію, сказавши, що все залежатиме від подальшого ходу денуклеаризації Корейського півострова.

Як очікується, цю тему обговорять на наступному раунді шестисторонніх переговорів по денуклеаризації Корейського півострова, проте про місце і час засідання сторони поки що не домовилися.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: