КНДР майже відновила свої ядерні об'єкти

Ядерний реактор в Йонбені, який використовувався для отримання збройового плутонію, знаходиться на фінальній стадії відновлення.

КНДР відновлює свою ядерну програму. Інформація про це була представлена спецслужбами Південної Кореї парламенту країни.

Південнокорейські спецслужби обстежили близько 10 північнокорейських ядерних об'єктів. Розвідники, зокрема, з'ясували, що ядерний реактор в Йонбені, який використовувався для отримання збройового плутонію, знаходиться на фінальній стадії відновлення.

Робота цього реактора була припинена в 2007 році, згідно з домовленостями, досягнутими на шестисторонніх переговорах за участю Росії, Китаю, Південної Кореї, США і Японії. Після цього перед телекамерами влада КНДР підірвала охолоджувальну вежу реактора.

Раніше у вівторок Кім Чен Ір на зустрічі з прем'єром Китаю Венем Цзябао заявив, що готовий повернутися до шестисторонніх переговорів щодо ядерної програми, але лише після того, як пройдуть і увінчуються успіхом двосторонні переговори з США. Кім Чен Ір заявив, що має намір перевести діалог з Америкою в "мирне русло" і підтвердив, що його країна готова відмовитися від ядерної програми.

На заяву Кім Чен Іра відреагував представник Держдепу США Ян Келлі (Ian Kelly). Він повідомив, що американці готові провести двосторонні переговори з КНДР. Однак до діалогу з Північною Кореєю США приступлять лише за умови, що КНДР повернеться до шестисторонніх переговорів за участю Південної Кореї, Росії, Японії та Китаю, а метою цих переговорів буде повне і необоротне припинення північнокорейської ядерної програми.

Читайте також:

КНДР отримала 2 мільярди доларів за відмову від ядерної програми

КНДР погрожує збільшити ядерний арсенал

КНДР законодавчо відмовилася від комунізму

ООН посилила санкції проти Північної Кореї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: