КНДР могла імітувати ядерне випробування

Неназваний офіційний представник США заявив: американські експерти поки не виявили підтверджень того, що ядерне випробування відбулося.

У Південній Кореї підозрюють, що КНДР могла імітувати ядерне випробування. Про це повідомляє південнокорейська газета Tona Ilbo із посиланням на військові джерела.

25 травня Пхеньян оголосив про проведення успішного ядерного випробування на підземному полігоні в районі міста Кильчжу. Раніше південнокорейські сейсмографи зафіксували штучний підземний поштовх магнітудою 4,5 балу. 29 травня неназваний офіційний представник США заявив: американські експерти поки не виявили підтверджень того, що ядерне випробування відбулося.

У атмосфері довкола Корейського півострова до цих пір не виявлені сліди радіоактивного ізотопу криптону-85, який виділяється при підриванні ядерного пристрою. Криптон-85 не існує в природі і є побічним продуктом при ядерних вибухах.

Перше ядерне випробування Північна Корея провела в жовтні 2006 року. Опісля декілька діб американський літак WC-135 виявив радіоактивні речовини над акваторією Японського моря.

"З врахуванням першого ядерного випробування в КНДР другий вибух міг бути реальним, проте до тих пір, поки слідів криптону-85 не виявлено, буде дуже скрутно підтвердити факт ядерного випробування", - цитує газета Tona Ilbo слова одного з військових джерел.

В той же час військові і ядерні експерти не виключають, що в разі проведення другого ядерного випробування радіоактивні матеріали могли швидко поширитися через сильні вітри.

За іншою версією, північнокорейський підземний полігон обладнаний так, щоб не допустити викидів радіоактивних часток в атмосферу, або швидкість їх поширення настільки мала, що виявити ізотопи украй скрутно.

Це припущення у свою чергу також піддається критиці, оскільки криптон-85 відомий тим, що потрапляє в атмосферу, не дивлячись на будь-які запобіжні засоби.

Відзначимо також, що сила останнього вибуху в КНДР тепер оцінюється в діапазоні від однієї до чотирьох кілотонн. Вибух потужністю в одну кілотонну можна отримати, підірвавши звичайну вибухову речовину в підземному тунелі.

Російські експерти спочатку оцінили потужність вибуху в 20 кілотонн. Такою ж потужністю володіла бомба "Маля", скинута в серпні 1945 року на Хіросіму.

Нагадаємо, наприкінці травня КНДР провела ядерні випробування на підземному полігоні, а також запустила декілька ракет малої дальності, чим викликала різку критику з боку світової спільноти.

Крім того, Північна Корея пригрозила розірванням корейського перемир'я 1953 року.

На тлі повідомлень про нові випробування, південнокорейський президент Лі Мен Бак в понеділок закликав КНДР утриматися від яких-небудь подальших провокацій, підкресливши, що Сеул не потерпить жодних військових погроз або вилазок.

Читайте також:

Північна Корея вивела на старт міжконтинентальну ракету

Північна Корея провела ядерні випробування

КНДР розірвала перемир'я 1953 року

Росія засудила дії Північної Кореї та посилила заходи безпеки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: